STREFA STUDENTA

Stała Konferencja ŁTN: Myślenie – Działanie – Kompetencje Transwersalne

Od 25 września do 11 grudnia roku w siedzibie Łódzkiego Towarzystwa Naukowego (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 11) odbywać się będzie „Stała Konferencja ŁTN” – cykl wykładów dla doktoratów realizowany od 16 lat, który w tym roku otwarty będzie także dla studentów ostatniego roku studiów. W programie wydarzenia zaplanowano m.in. wykłady eksperckie, warsztaty tematyczne oraz seminarium podsumowujące. Zgłoszenia chęci udziału można nadsyłać do organizatorów do 15 lipca 2025r.
Opublikowano: 16 czerwca 2025

konferencja

„Stała Konferencja Łódzkiego Towarzystwa Naukowego”

Tegoroczna edycja „Stałej Konferencji ŁTN” poświęcona będzie kompetencjom transwersalnym – takim, które przekraczają granice dyscyplin i są przydatne w każdej ścieżce kariery. Nadchodzące wydarzenie organizowane jest w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”.

To już szesnasta odsłona cyklu wykładów skierowanych do doktorantów, ale po raz pierwszy wydarzenie otwarte jest także dla studentów ostatnich lat studiów magisterskich – zarówno jednolitych, jak i II stopnia.

Konferencja adresowana jest do osób studiujących na różnych kierunkach, które chcą świadomie rozwijać swoje kompetencje miękkie i społeczne. W centrum uwagi znajdą się m.in. krytyczne myślenie, kreatywność, etyczna refleksyjność, rozwiązywanie problemów czy komunikacja – kluczowe nie tylko w pracy naukowej, ale również w działalności publicznej, sektorze prywatnym czy trzecim sektorze.

Program konferencji

Program wydarzenia opiera się na trzech filarach. Pierwszy z nich to cykl wykładów eksperckich, podczas których uczestnicy zapoznają się z filozoficznymi, społecznymi i kulturowymi podstawami myślenia transwersalnego. Każdy wykład zakończony będzie dyskusją, która pozwoli na głębsze zrozumienie prezentowanych treści.

Drugim elementem są warsztaty prowadzone przez ekspertów z Polski i zagranicy. Zajęcia te, rozłożone na dwa dni dla dwóch grup uczestników, będą okazją do praktycznego rozwoju umiejętności mediacyjnych, twórczego myślenia i innowacyjności.

Trzeci filar to seminarium podsumowujące, poświęcone refleksji nad procesem stawania się badaczem – z perspektywy studentów, doktorantów i ich mentorów.

Kwestie organizacyjne

Harmonogram wydarzenia został rozłożony na cały semestr zimowy roku akademickiego 2025/2026. Konferencja rozpocznie się 25 września uroczystą inauguracją połączoną z pierwszym wykładem. W październiku odbędą się warsztaty poświęcone mediacyjnym podejściom w rozwiązywaniu problemów, a kolejne wykłady zaplanowano na 9 i 23 października. Listopad przyniesie drugą serię warsztatów – tym razem dotyczących krytycznego i twórczego myślenia – oraz ostatni wykład, który odbędzie się 20 listopada.

Cykl zakończy się 11 grudnia seminarium podsumowującym. Osoby uczestniczące w co najmniej 70% zajęć otrzymają oficjalne potwierdzenie udziału w 30 godzinach dydaktycznych, obejmujących wykłady, warsztaty i seminarium.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lipca 2025 roku drogą mailową – należy przesłać formularz na adres: biuro@ltn.lodz.pl.

POBIERZ FORMULARZ TUTAJ: FORMULARZ

Wszystkie spotkania odbędą się w siedzibie Łódzkiego Towarzystwa Naukowego przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 11 w Łodzi. Szczegóły programu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Towarzystwa: www.ltn.lodz.pl.

Pliki do pobrania:


Konferencję przygotowuje Rada Programowa Wykładów dla Doktorantów ŁTN w składzie:

  • prof. dr hab. Antoni Różalski (przewodniczący Rady, prezes ŁTN)
  • prof. dr hab. Eleonora Bielawska-Batorowicz
  • prof. dr hab. Małgorzata Czyż
  • prof. dr hab. Ewa Marynowicz-Hetka (sekretarz Rady)
  • prof. dr hab. Aneta Pawłowska
  • prof. dr hab. Wojciech Wolf

 

ul. Narutowicza 68, 90-136 Łódź
NIP: 724 000 32 43
KONTAKT​​​​​​​

Funduszepleu
Projekt Multiportalu UŁ współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach konkursu NCBR