NOC INNOWACJI

II EDYCJA

II edycja Nocy Innowacji na Wydziale Zarządzania UŁ rozpoczęła się publikacją wywiadów z cyklu Automatyzacja procesów biznesowych, czyli historia o tym, jak poskromić robota z udziałem zaproszonych gości: Jacek Siedlecki - RPA Senior Business Consultant, Poland Global Delivery Centre, Fujitsu Technology Solutions oraz Joanna Sowińska - O2C Manager, Europe Business Services Lodz, Fujitsu Technology Solutions, Kinga Chelińska – Barańska - Country Manager w Digital Workforce - Intelligent Automation Solutions, Marek Moczkowski - Head of GIT-IO w BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., Magda Adamczewska - członek Zarządu Digital Teammates, Jarosław Motylewski - RPA Project Manager, Automation Factory w DXC Technology, Michał Śmiechowicz - Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Łodzi, Agnieszka Belowska-Gosławska - Head of Robotics CoE w Nordea Bank Abp, dr hab. Tomasz Czapla, prof. UŁ, Dziekan Wydziału Zarządzania.

Zaproszeni goście opowiadali, w jaki sposób należy wdrażać automatyzację w firmie, jak dobierać procesy, na co zwracać uwagę, by działania przyniosły planowany efekt. Rozmawiano o tym, czy roboty zagrażają naszej pracy i naszym stanowiskom pracy, podawano liczne przykłady udanych procesów automatyzacji w firmach, a także instytucjach publicznych. Wywiady poprowadzili dr Dominika Kaczorowska-Spychalska (Kierownik Centrum Mikser Nowoczesnych Technologii) i dr Artur Modliński (Kierownik Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją i Cyberkomunikacją).


Wywiad z przedstawicielami firmy FUJITSU


Wywiad z przedstawicielką firmy DIGITAL WORKFORCE


Wywiad z przedstawicielem firmy BSH


Wywiad z przedstawicielką firmy DIGITAL TEAMMATES


Wywiad z przedstawicielem firmy DXC TECHNOLOGY


Wywiad z przedstawicielem UMŁ


Wywiad z przedstawicielką firmy NORDEA BANK


Wywiad z dr. hab. Tomaszem Czaplą, prof. UŁ, Dziekanem WZ UŁ


Wywiad z absolwentem WZ UŁ Rafałem Skonieczka

W dalszej części wieczoru odbyły się dwa webinary. Pierwszy z nich Digital Ethics - etyczna kwantyfikacja świata dotyczył pierwszego w Polsce raportu na temat wpływu technologii na społeczne wzorce moralne. Wzięli w nim udział dr Dominika Kaczorowska-Spychalska, dr Agata Rudnicka, dr Janusz Reichel oraz Monika Kulik z Orange Polska. Dyskutowano o tym, jak technologia zmienia nasze życie, czy czujemy się bezpiecznie, korzystając z technologii, czy nasza aktywność w internecie może być poddawana nieetycznym praktykom. Drugi webinar Produkty "uszyte na miarę" poprowadziła dr Kamila Szymańska. Podczas spotkania pojawiło się bardzo wiele przykładów stosowania nowoczesnych technologii w procesach zakupowych. Prowadząca przedstawiła aspekty związane zarówno z szansami jak i zagrożeniami wynikającymi z wprowadzania nowoczesnych rozwiązań w sprzedaży. Noc Innowacji zakończyła się publikacją wywiadu z absolwentem WZ UŁ Rafałem Skonieczka, który opowiedział o praktycznym Zastosowaniu lejka sprzedażowego w kontekście Marketing Automation.

Nasze filmy obejrzało ponad 700 osób, kilkadziesiąt osób zapisało się na webinary, za pośrednictwem social media dotarliśmy do kilkunastu tysięcy odbiorców. Dziękujemy za udział!

Wydział Zarządzania
Uniwersytetu Łódzkiego

ul. Matejki 22/26
90-237 Łódź

tel: 42 635 51 22

NIP 724 000 32 43

Funduszepleu
Projekt Multiportalu UŁ współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach konkursu NCBR