
„Technostres w erze cyfrowej: wyzwania i rozwiązania dla nowoczesnych organizacji” – prezentacja raportu
Technostres to cicha epidemia cyfrowego świata pracy – zjawisko, które dotyka coraz większą liczbę pracowników i menedżerów. Nowy raport opracowany przez EY Academy of Business we współpracy z…

Ekspert Uniwersytetu Łódzkiego: (R)ewolucja narzędzi AI
Wykorzystanie narzędzi od zawsze wymagało umiejętności. Niezależnie czy narzędziem jest młotek, czy Microsoft Word, potrzebna jest odpowiednia technika. Młotek trzymamy za trzonek, a nie za obuch. W…
Dr Piotr Sosnowski z WZ UŁ: Czy gospodarka obiegu zamkniętego ma jeszcze przyszłość?
Jeszcze kilka lat temu gospodarka cyrkularna była postrzegana jako fundament zrównoważonego rozwoju i kluczowy element walki ze zmianami klimatycznymi. Model ten, oparty na ponownym wykorzystaniu…

Naukowiec WZ UŁ: AI w edukacji, czyli kto kogo uczy?
Świat za oknem się zmienia, ale czy edukacja nadąża za tymi zmianami? W zakresie technologii nauczyciele stają przed wyjątkowym wyzwaniem, ponieważ ich dotychczasowa rola się zmienia. Ten temat…

Naukowiec UŁ: DeepSeek – czy ma szansę zdetronizować ChatGPT?
Świat obiegła informacja, że Chińczycy zbudowali model sztucznej inteligencji, który osiąga zbliżony poziom precyzji do wyników ChataGPT, a jednocześnie oferuje gigantyczne oszczędności w zakresie…

Dodatkowa frakcja odpadów nie odpowie na potrzebę zrównoważonej transformacji w branży tekstylnej. Dlaczego?
Od 1 stycznia 2025 roku wszedł w życie obowiązek segregowania odpadów tekstylnych i o ile sama idea jest ważna i potrzebna, bo odpady tekstylne to poważny problem, o tyle sposób, w jaki mamy zacząć…