UU25

ZAPROSZENIE

Katedra Gospodarki Regionalnej i Środowiska działająca przy Instytucie Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na Spotkanie Unii Uczelni na Rzecz Rozwoju Kierunków Studiów w Zakresie Gospodarowania Przestrzenią. Główym elementem spotkania będą warsztaty „Innowacje w kształceniu na kierunkach studiów związanych z gospodarowaniem przestrzenią w kontekście nowych wyzwań demograficznych, cyfrowych, klimatycznych oraz systemowych” (Warsztaty UU25). Spotkanie odbędzie się w Łodzi w dniach 22-23.05.2025 r. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami zamieszczonymi poniżej.

dr hab., prof. UŁ Aleksandra Nowakowska
Koordynator Spotkania
Kierownik Katedry Gospodarki Regionalnej i Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego

 

IDEA

Głównym elementem spotkania będzie seria warsztatów stanowiących odpowiedź na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość (m.in. sztuczna inteligencja, zmiany klimatu, wyzwania demograficzne, zmiany podstaw systemowych w planowaniu rozwoju i planowaniu przestrzennym), która ma istotne znaczenie dla programów kształcenia w zakresie gospodarowania przestrzenią. Zmiany te wymagają redefinicji zarówno treści, jak i metod dydaktycznych. Celem warsztatów jest wymiana wiedzy i doświadczeń w tym zakresie w ramach dwóch grup:

  • akademików z ponad 20 uczelni zrzeszonych w Unii Uczelni,
  • studentów kół naukowych (i studentów studiów doktoranckich) działających przy kierunkach związanych z gospodarowaniem przestrzenią w całym kraju.

Warsztaty służyć będą wypracowaniu rekomendacji dla doskonalenia procesu dydaktycznego i wskazaniu kierunków rozwoju kadr z zakresu gospodarowania przestrzenią. Ważnym aspektem warsztatów będzie konfrontacja wyników wypracowanych przez akademików z rozwiązaniami wskazywanymi przez studentów oraz nawiązywanie bezpośrednich kontaktów i współpracy pomiędzy uczestnikami.

PARTNERZY

Partnerami merytorycznymi i finansowymi Spotkania i Warsztatów UU25 są:

  • Polska Akademia Nauk
    PAN jest instytucją naukową realizującą działania służące rozwojowi, promocji, integracji i upowszechnianiu nauki oraz przyczyniających się do rozwoju edukacji i wzbogacania kultury narodowej. Akademia realizuje swoje cele w ramach korporacji uczonych oraz poprzez sieć instytutów i jednostek naukowych, prowadzących badania naukowe.
  • Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk
    KPZK PAN jest jednym z komitetów problemowych działających przy Prezydium PAN. Do zadań Komitetu należy prowadzenie działalności naukowo-badawczej i konsultacyjnej dotyczącej polityki regionalnej i polityki przestrzennego zagospodarowania kraju oraz instytucjonalno-prawnych aspektów planowania zintegrowanego w układach funkcjonalno-przestrzennych na poziomie europejskim, krajowym i regionalnym.
  • Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
    EkSoc to największy spośród 12 wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Organizacja Spotkania i Warsztatów UU25 jest elementem obchodów jubileuszu 60-lecia Wydziału obchodzonego w roku 2025. Więcej na temat jubileuszu i towarzyszących mu wydarzeń można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej.
  • Instytut Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego
    Instytut funkcjonuje na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Sprawuje on nadzór nad trzema kierunkami studiów: Gospodarka przestrzenna, Inwestycje i nieruchomości oraz EkoMiasto.

    Logo jubileuszu 60-lecia Wydziału EkSoc

PROGRAM

PROGRAM RAMOWY

22 maja 2025 r. (czwartek)
11:30 – 13:00 – Rejestracja
12:00 – 13:00 – Obiad
13:00 – 15:00 – Posiedzenie plenarno-organizacyjne UU
15:00 – 15:30 – Przerwa kawowa
15:30 – 17:30 – Warsztaty nr 1 "Wyzwania w procesie dydaktycznym"
18:30 – 21:00 – Kolacja i integracja

23 maja 2025 r. (piątek)
09:00 – 09:30 – Rejestracja
09:30 – 11:30 – Warsztaty nr 2a "Redefinicja treści i metod dydaktycznych" (dla przedstawicieli Unii Uczelni)
09:30 – 11:30 – Warsztaty nr 2b "Redefinicja treści i metod dydaktycznych" (dla studentów i doktorantów)
11:30 – 12:00 – Przerwa kawowa

12:00 – 13:30 – Warsztaty nr 3 "Wypracowanie rekomendacji do doskonalenia programów studiów, metod i narzędzi dydaktycznych" (wspólne dla przedstawicieli Unii Uczelni oraz studentów i doktorantów)
13:30 – 14:30 – Obiad

14:30 – 16:30 – Spacer dydaktyczny pn. "Nowe Centrum Łodzi: Dzielnica w procesie"

FORMY UCZESTNICTWA

  • 460 zł:
    Uczestnictwo z materiałami konferencyjnymi, wyżywieniem i noclegiem w pokoju 2-osobowym na 1 noc
  • 500 zł:
    Uczestnictwo z materiałami konferencyjnymi, wyżywieniem i noclegiem w pokoju 1-osobowym na 1 noc

REJESTRACJA

LOKALIZACJA

Pierwszy dzień Spotkania i Warsztatów UU25 – tj. 22.05.2025 r. (czwartek) – zostanie zorganizowany w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego, które zlokalizowane jest w Łodzi przy ulicy doktora Stefana Kopcińskiego 16/18. Parking jest dostępny przed obiektem.

Drugi dzień Spotkania i Warsztatów UU25 – tj. 23.05.2025 r. (piątek) – zostanie zorganizowany na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, który zlokalizowany jest w Łodzi przy ulicy Rewolucji 1905 r. Parking jest dostępny przed obiektem.

NOCLEGI

Dla osób spoza Łodzi, które wybiorą odpowiednią formę uczestnictwa i dokonają stosownej opłaty, zostanie zapewniony nocleg w dniach 22-23.05.2025 r. w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego, które zlokalizowane jest w Łodzi przy ulicy doktora Stefana Kopcińskiego 16/18. Jest to ten sam obiekt, w którym odbędzie się pierwszy dzień Spotkania i Warsztatów UU25. Parking jest dostępny przed obiektem.

LOKALNY KOMITET ORGANIZACYJNY

KONTAKT Z ORGANIZATORAMI

Sekretariat Spotkania UU25
mgr Hubert Wójcicki
e-mail: uu25@eksoc.uni.lodz.pl‬

Fotorelacja

Funduszepleu
Projekt Multiportalu UŁ współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach konkursu NCBR