Od 2004 roku pracuję w Katedrze Metod i Technik Badań Społecznych. W 2016 roku obroniłam pracę doktorską poświęconą strategiom metodologiczno-badawczym stosowanym w badaniach socjologicznych.
Jako pracownik naukowy zajmuję się przede wszystkim metodologią badań społecznych oraz badaniami dotyczącymi problematyki społeczeństwa obywatelskiego - działalności organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, w tym instytucji pomocy społecznej, zagadnień kapitału społecznego i partycypacji, a także funkcjonowania instytucji akademickich - sieci, zespołów i wspólnot naukowych. Obszarem, którym zajmuję się od początku pracy zawodowej jest także funkcjonowanie instytucji pomocy społecznej oraz stosowanych przez nie narzędzi pracy socjalnej. Jestem autorką i współautorką artykułów naukowych, monografii oraz raportów z badań dotyczących wskazanych powyżej zagadnień.
Jako badacz realizowałam liczne projekty badawcze z wykorzystaniem ilościowych i jakościowych technik pozyskiwania informacji, pełniąc w nich funkcje eksperta ds. badań, autora koncepcji badawczej i metodologii badań, autora narzędzi badawczych czy współautora raportu badawczego, ale także bezpośredniego realizatora terenowej części badań: ankietera w badaniach sondażowych, facylitatora w badaniach opartych na konsultacjach społecznych, moderatora wywiadów indywidualnych i grupowych.
Wybrane publikacje:
Wybrane projekty badawcze:
1. Realizacja zadań dydaktycznych:
a) prowadzenie zajęć dydaktycznych na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia, w tym z wykorzystaniem metod i narzędzi kształcenia na odległość:
b) przygotowywania oraz aktualizowanie programów kształcenia i planów zajęć dydaktycznych
c) opracowywanie materiałów dydaktycznych do prowadzonych zajęć
d) opieka nad pracami dyplomowymi (licencjackimi) studentów i recenzowanie prac licencjackich
e) prowadzenie konsultacji dla studentów
f) podnoszenie własnych kwalifikacji zawodowych
2. Realizacja zadań naukowych
a) prowadzenie i uczestnictwo w badaniach naukowych
b) udział w konferencjach naukowych
c) upowszechnianie wyników badań naukowych, przygotowywanie artykułów i monografii naukowych
d) aplikowanie o środki na realizację projektów badawczych
g) podnoszenie własnych kwalifikacji i kompetencji zawodowych
3. Realizacja zadań wynikających z pełnienie funkcji menadżera w Centrum Szkoleń i Praktyk Zawodowych Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego:
a) opieka merytoryczna i techniczne wsparcie studentów w organizacji i realizacji praktyk studenckich na kierunkach socjologia i praca socjalna
b) przygotowywanie dokumentacji dotyczącej organizacji praktyk zawodowych
c) kontrola przebiegu praktyk i weryfikacja osiągniętych efektów kształcenia
d) współpraca z instytucjami publicznymi, podmiotami gospodarczymi i organizacjami pozarządowymi w zakresie organizacji praktyk zawodowych oraz prowadzenia szkoleń dla studentów
4. Aktywne uczestnictwo w pracach organizacyjnych na rzecz Katedry, Instytutu i WydziałuRewolucji 1905r 41/43 90-214 Łódź
DYŻURY CYKLICZNEWTOREK
09:00 - 10:30Dyżury w terminach: 20.05-24.06
Rewolucji 1905r 41/43 90-214 Łódź
e-mail: kmitbs@uni.lodz.pl
www: http://instytutsocjologii.uni.lodz.pl/pracownicy/kretek-kaminska/
Rewolucji 1905r 41/43
90-214 Łódź
Rewolucji 1905r 41/43 90-214 Łódź