Jestem mikrobiologiem molekularnym z 20-letnim doświadczeniem, pionierem w dziedzinie biologii molekularnej dermatofitów w Polsce. Moje badania znacznie poszerzyły wiedzę na temat tych patogennych grzybów, które powodują powszechne infekcje u ludzi i zwierząt. Prowadząc projekty interdyscyplinarne finansowane przez granty SONATA i OPUS Narodowego Centrum Nauki (NCN), kierowałam badaniami, które łączą zaawansowane techniki molekularne z genomiką funkcjonalną, aby sprostać palącym wyzwaniom w mikrobiologii medycznej i środowiskowej. Poprzez łączenie innowacyjnych badań z praktycznymi zastosowaniami, dążę do rozwiązania globalnych wyzwań w zakresie zdrowia i zrównoważonego rozwoju, ustanawiając moją pracę jako znaczący wkład w dziedziny biologii grzybów. Rozwijam mikrobiologię, szkolę młodych badaczy i promuję innowacje.
Zakres zadań w obszarze dydaktycznym: prowadzenie zajęć dydaktycznych na kierunku MIKROBIOLOGIA i BIOTECHNOLOGIA: Podstawy genetyki dla biotechnologów, Genetyka ogólna, Biologia molekularna, Genetyka drobnoustrojów, Seminaria dla studentów I roku II stopnia, pracownie specjalistyczne, opiekun naukowy prac magisterskich i licencjackich.
Zakres zadań w obszarze naukowym: naukowo zajmuje się grzybami chorobotwórczymi dla człowieka (dermatofity) na poziomie transkryptomiki, proteomiki i metabolomiki; kierownik grantów badawczych pozyskiwanych ze źródeł NCN.
Zakres zadań w obszarze organizacyjnym: prowadzenie dokumentacji administracyjno-księgowej (opracowywanie faktur) w ramach grantów badawczych i środków subwencyjnych Katedry, ustalanie
planów zajęć dydaktycznych Katedry
Banacha 12/16 () pokój: 385 90-237 Łódź
e-mail: anita.ciesielska@biol.uni.lodz.pl
e-mail: pawel.staczek@biol.uni.lodz.pl
www: http://www.biol.uni.lodz.pl
Banacha 12/16
90-237 Łódź
Banacha 12/16 () pokój: 385 90-237 Łódź