Z Uniwersytetem Łódzkim związana jestem od początku swojej pracy zawodowej - w Katedrze Statystyki Ekonomicznej i Społecznej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ zatrudniona byłam najpierw jako asystent, potem adiunkt, a od 2018 r. jako profesor uczelni. Tu również ukończyłam studia magisterskie na kierunku Informatyka i Ekonometria oraz Studia Doktoranckie Ekonomia. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe na kierunku "Ewaluacja programów finansowanych ze środków UE" w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie. Swoje kompetencje rozwijałam też jako uczestnik warsztatów i szkoleń dotyczących wykorzystania pakietów statystycznych (IBM SPSS Statistics i Statistica) oraz e-learningu i nauczania metodą projektów. Przed rozpoczęciem pracy na Uniwersytecie Łódzkim przez blisko dwa lata pracowałam w R.J.R. Reynolds Tobacco Poland Ltd. na stanowisku koordynator sprzedaży. W trakcie studiów magisterskich odbyłam staż zawodowy w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej w Warszawie. Jako dydaktyk współpracowałam z innymi uczelniami wyższymi, w tym z Politechniką Łódzką, Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi, Wyższą Szkołą Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi, Wyższą Szkoła Finansów i Informatyki w Łodzi. Oprócz zajęć dydaktycznych dla studentów, prowadziłam też warsztaty analityczne dla pracowników i doktorantów wyższych uczelni dotyczące zastosowań SPSS w analizach statystycznych. Jestem promotorem w przewodzie doktorskim mgr Łukasza Ziarko (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ).
W kadencjach 2023-2026 i 2020-2023 - członek Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej Polskiej Akademii Nauk. W latach 2015-2016 zaangażowana byłam w prace działającego przy nim Komitetu Młodych.
W okresie 1.10.2023-30.09.2025 - kierownik projektu CFR. Corporate Responsibility toward Empoyee's Family
through Industrial Relations, finansowanego ze środków Komisji Europejskiej (nr projektu 101126506 ).
Jestem autorką lub współautorką ok. 150 publikacji naukowych i popularno-naukowych. Uczestniczyłam w licznych projektach krajowych i międzynarodowych dotyczących m.in. zagadnień związanych z sytuacją osób w wieku 50+ na rynku pracy, zarządzaniem wiekiem, generacjami, wiedzą, mających zarówno charakter badawczy, jaki wdrożeniowy (zarówno na stanowiskach kierowniczych, jak i badawczych). Wiele z tych projektów współfinansowanych było ze środków UE. Wspólnie z firmami badawczymi realizowałam liczne projekty badawcze, w tym ewaluacyjne, w których odpowiedzialna byłam za opracowanie metodologii badań, analizę i interpretację wyników, opracowanie raportów badawczych, prezentację wyników w trakcie konferencji i seminariów. Realizowałam również projekty dydaktyczne, w tym Erasmus+. Jestem redaktorem statystycznym czasopism „European Spatial Research and Policy”, „Przegląd Socjologiczny”, „Biuletyn Szadkowski”. Byłam też redaktorem statystycznym oraz recenzentem monografii naukowych oraz pełniłam/pełnię funkcję recenzenta w czasopismach naukowych (m.in. International Journal of Manpower, Sustainability, International Journal of Social Economics, Gospodarka Narodowa, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Studia Demograficzne, Ekonometria).
W 2018 r. otrzymałam indywidualną nagrodę Rektora UŁ za osiągnięcia naukowo-badawcze. W 2015 r. Prezydent RP przyznał mi Brązowy Medal za Długoletnią Służbę. W 2017 r. napisana pod moim kierunkiem praca magisterska zajęła II miejsce w konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Z kolei w 2015 r. studenci Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ przyznali mi tytuł „Najlepszego Wykładowcy Instytutu Statystyki i Demografii”.
Moje zainteresowania naukowe koncentrują się na zagadnieniach związanych z sytuacją osób starszych na rynku pracy, kształcenia ustawicznego, kompetencji i zarządzania wiedzą oraz na aplikacji metod statystycznych w badaniach społecznych i ekonomicznych.
Ostatnie publikacje
Więcej informacji:
ORCID: https://orcid.org/0000-0001-9246-9225
GOOGLE SCHOLAR: https://scholar.google.pl/citations?user=q95iNSoAAAAJ&hl=pl
Udział w projektach
Pracownik naukowo-dydaktyczny - zajęcia dydaktyczne na studiach I i II stopnia, podyplomowych i doktoranckich w zakresie: metody ilościowe (głównie zastosowanie statystyki w naukach społecznych; wykłady, ćwiczenia, konwersatoria i laboratoria komputerowe, w tym zajęcia laboratoryjne certyfikowane przez SPSS), ewaluacja projektów i programów współfinansowanych ze środków UŁ; promowanie i recenzowanie prac dyplomowych; udział w projektach naukowych i dydaktycznych
POW 3/5 90-255 Łódź
DYŻURY OKAZJONALNE26 CZERWIEC 2025 (CZWARTEK)
17:00 - 18:30|Dyżur zdalnyDyżur w formule zdalnej (MS Teams)
4 LIPIEC 2025 (PIĄTEK)
15:30 - 17:00|Dyżur zdalnyDyżur w formule zdalnej (MS Teams)
Rewolucji 1905r 41/43 90-214 Łódź
Proszę o kontakt mailowy: 42-635-48-31
e-mail: sekretariat.ks@uni.lodz.pl
www: https://www.kseis.uni.lodz.pl
Rewolucji 1905r 41/43
90-214 Łódź
Rewolucji 1905r 41/43 90-214 Łódź