W Uniwersytecie Łódzkim od listopada 1985 roku – początkowo w Katedrze Współczesnego Języka Polskiego, kierowanej przez prof. dr hab. Witolda Śmiecha; od grudnia 1985 r. w Katedrze Literatury Polskiej Oświecenia, Pozytywizmu i Młodej Polski, kierowanej przez dr. hab. Ryszarda Wierzbowskiego; od 1988 roku do 2015 roku w kierowanej przez prof. dr. hab. Wiesława Pusza Katedrze Oświecenia i Literatury Stosowanej; przez dwa kolejne lata w Katedrze Literatury i Tradycji Romantyzmu, kierowanej przez prof. dr. hab. Jacka Brzozowskiego; obecnie – w Zakładzie Literatury i Tradycji Romantyzmu, kierowanej przez dr hab. prof. UŁ Krystynę Pietrych.
Formy aktywności katedralnej i wydziałowej:
Poza uczelnią:
Zainteresowania naukowe i dydaktyczne kształtowały się już w trakcie studiów polonistycznych na Uniwersytecie Łódzkim, pod okiem prof. dr hab. Krystyny Poklewskiej. Napisana wówczas praca magisterska na temat współczesnych inscenizacji Dziadów A. Mickiewicza i Kordiana J. Słowackiego była początkiem, trwającej do dzisiaj, interdyscyplinarnej przygody: rozpoznawania związków między literaturą i muzyką, badania sposobów funkcjonowania form słowno–muzycznych w teatrze XVIII – XX wieku, tropienia możliwości partyturowego zapisu projektów spektaklu i rejestrowania kolejnych jego realizacji, ustalania zależności między polskimi i paryskimi kabaretami (ze szczególnym uwzględnieniem form melicznych).
Wybrane publikacje:
Prowadzę zajęcia dydaktyczne dotyczące analizy dzieła literackiego, współczesnych zjawisk kultury, literatury światowej (tej dawnej i najnowszej), sztuki pisania, literatury jako sztuki użytkowej, wykorzystując w ramach wykładów i konwersatoriów także swoje zainteresowania badawcze - szczególnie dramatem w teatrze oraz teatrem w dramacie (od XVIII wieku po współczesność), formami melicznymi w teatrze, związkami literatury i muzyki w przestrzeni kabaretu europejskiego i polskiego.
DYŻURY CYKLICZNEWTOREK
10:00 - 11:30konsultacje w sesji letniej - do 8 lipca, w pokój 3,69