W 2006 roku podjąłem studia licencjackie na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, na kierunku ochrona środowiska w trybie niestacjonarnym. Po ukończeniu studiów licencjackich rozpocząłem studia magisterskie na tym samum kierunki w trybie stacjonarnym, które ukończyłem z wyróżnieniem w 2012 roku.
Już przy wyborze tematu pracy licencjackiej (Glony w akwarystyce słodkowodnej) moje zainteresowania skupiły się na biologii glonów, które rozwijałem na dalszym etapie nauki. Tematem mojej pracy magisterskiej była Sukcesja okrzemek w słodkowodnych akwariach biotopowych, w której przedstawiłem proces sukcesji w warunkach laboratoryjnych skupiając się na taksonomii i ekologii wybranej grupy glonów - okrzemek (Bacillariophyta).
W 2013 roku rozpocząłem Stacjonarne Studia Doktoranckie Ekologii i Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Łódzkim kontynuując badania w zakresie taksonomii i ekologii okrzemek. Obiektem moich badań, będących podstaw rozprawy doktorskiej, były okrzemki występujące w zbiornikach wodnych, które powstały w wyniku górniczej działalności człowieka. W wyniku przeprowadzonych w ramach rozprawy doktorskiej badań zostały opisane dwa nowe dla nauki gatunki okrzemek oraz ustanowiono lub zaproponowano zmianę wartości wskaźnikowych wybranych gatunków okrzemek. Wyniki badań zostały opublikowane w 4 publikacjach z listy JCR, które stanowiły podstawę rozprawy doktorskiej Różnorodność gatunkowa i autekologia okrzemek w ekosystemach wodnych pochodzenia antropogenicznego, której obrona odbyła się w marcu 2021 roku.
W kontekście naukowym moimi głównymi zainteresowaniami są ekologia i taksonomia okrzemek. W ostatnim czasie zaczynam więcej czasu poświęcać stosunkowo nowym metodom badań nad okrzemkami jakimi są metody molekularne.
To co mnie odrywa od pracy to dobry film lub serial, książki (IIWŚ, SF), komiksy oraz gry zarówno te bez prądu jak i te na konsole. Swoją pasję do wody przekułem w zdobycie umiejętności nurkowania, które wykorzystuje głównie w ciepłych wodach Morza Czerwonego. Obecnie staram się nauczyć języka norweskiego.
Oryginalne prace z listy czasopism Journal Citation Reports:
Nagrody:
Udział w projektach badawczych:
Komunikaty zjazdowe prezentację ustne:
Komunikaty zjazdowe prezentację plakatu:
Od października 2022 roku jestem zatrudniony na stanowisku adiunkta w Katedrze Algologii i Mykologii.
W zakresie pracy dydaktycznej prowadzę zajęcia na kierunkach: Biologia, Biologia kryminalistyczna, Ochrona środowiska oraz Ekomiasto.
Naukowo zajmuje się badaniem autekologii i taksonomii okrzemek w tym:
Od października 2022 podjąłem się próby stworzenia laboratorium hodowli okrzemek słodkowodnych w celu prowadzenia prac ekologicznych i taksonomicznych na wyprowadzonych szczepach.
czwartek: 12:30-15:00
piątek: 09:00-11:00
Banacha 12/16 () pokój: 164 90-237 Łódź