Zajmuję się transferem wiedzy oraz technologii pomiędzy różnymi dyscyplinami wiedzy oraz branżami biznesu. Jako naukowiec badam strategie tworzenia innowacji zarówno w kontekście sztuki, jak i biznesu oraz działań społecznych. Jako certyfikowany trener biznesu współpracuję z organizacjami zajmującymi się innowacyjnością, m. in. Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz strefami ekonomicznymi z woj. łódzkiego, pomorskiego i podkarpackiego. Wspieram startupy w projektowaniu nowych produktów oraz przygotowaniu do pitchingu. Jako kierownik interdyscyplinarnych projektów finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki, Ministerstwo Nauki i Edukacji oraz międzynarodowe programy, takie jak Erasmus+, staram się tworzyć merytoryczne i formalno-organizacyjne podstawy dla pomostów pomiędzy nauką, sztuką i biznesem.
W pracy wykorzystuję moje doświadczenia biznesowe, ale także artystyczne w roli tancerza, choreografa i reżysera. Obie sfery mojej działalności są źródłem konkretnych narzędzi obejmujących zarządzanie zespołami oraz budowanie trwałych relacji z partnerami biznesowymi i instytucjami publicznymi, w tym instytucjami otoczenia biznesu. Dzielę się nimi z moimi studentami na kierunkach prowadzonych przez Katedrę Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.
Moje zainteresowania związane ze sztuką doprowadziły mnie zajęcia się projektowaniem oraz komunikacją społeczną. Ciekawi mnie w jaki sposób sztuka, nauka i biznes mogą nawzajem dzielić się swoimi perspektywami oraz rozwiązaniami. Gdy nie pracuję, spędzam czas z dziećmi lub na górskich przygodach pieszych i narciarskich.
Projekty naukowe:
Kursy i szkolenia:
09.2023-11.2023 School of Pioneers, Polski Fundusz Rozwoju.
03.2023 - 10.2023 Szkoła Trenerów Biznesu, Akademia Leona Koźmińskiego.
03.2022 - 01.2023 Master of Didactics: Tutoring, University of Groningen.
W moich projektach badawczych łączę tradycyjne metodologie naukowe – zarówno jakościowe, jak i ilościowe – z nowoczesnymi strategiami twórczymi, takimi jak podejścia choreograficzne i improwizacyjne, oraz z pragmatycznymi rozwiązaniami biznesowymi, obejmującymi projektowanie produktów i zarządzanie innowacją. Takie interdyscyplinarne podejście pozwala mi na kompleksową analizę zjawisk oraz opracowywanie nowatorskich rozwiązań, odpowiadających na złożone wyzwania współczesnego świata.
Zebrane doświadczenia wykorzystuję w prowadzonych przeze mnie zajęciach, które mają charakter interdyscyplinarny i łączą teorię z praktyką. Moje kursy obejmują m.in.:
Zebrane doświadczenia wykorzystuję w prowadzonych przeze mnie zajęciach, które mają charakter interdyscyplinarny i łączą teorię z praktyką. Moje kursy obejmują m.in.:
Zajmuję się strategicznym zarządzaniem i koordynacją działań w zakresie transferu technologii i wiedzy. Mogę pomóc w podejmowaniu decyzji związanych z komercjalizacją własności intelektualnej Uniwersytetu Łódzkiego lub jej ochroną.
Zakres obowiązków:
Pomorska 171/173 pokój: 3.103 90-236 Łódź
Rewolucji 1905 r. 66 () pokój: 410 90-222 Łódź
e-mail: ctt@uni.lodz.pl
Pokój doktorantów Katedry: 42-635-68-52
Sekretariat Katedry: 42-665-53-54
e-mail: dziennikarstwo@uni.lodz.pl
Pomorska 171/173
90-236 Łódź
Pomorska 171/173 pokój: 3.103 90-236 Łódź