Pracuję w Katedrze Logistyki i Innowacji na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.
Jestem absolwentką Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi, specjalność Biologia Środowiskowa oraz Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ. Stopnie doktora (2007 r.) i doktora habilitowanego (2018 r.) uzyskałam w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia.
W badaniach naukowych wykorzystuję interdyscyplinarne podejście do analizy zagadnień ekonomicznych i środowiskowych.
Prowadzę badania naukowe w zakresie teoriopoznawczych i aplikacyjnych aspektów rozwoju mobilności, transportu i logistyki. Szczególne miejsce zajmują badania procesów logistycznych i transportowych dotyczące strategii zrównoważonego i trwałego rozwoju, zmiany klimatu, paliw alternatywnych i nowych technologii napędu, zasoooszczędnego gospodarowania w łańcuchach dostaw obiegu zamkniętego.
Zakres moich zainteresowań badawczych dotyczy ekonomicznych, ekologicznych i technologicznych aspektów rozwoju systemów gospodarczych, transportowych i logistycznych.
Zajmuję się problematyką zrównoważonej logistyki i mobilności, aspektami implementacji i kreowania polityki transportowej.
Koncentruję się na badaniu współczesnych wyzwań stojących przed transportem samochodowym i multimodalnym w warunkach globalizacji, cyfryzacji i zmian technologicznych.
Analizuję wpływ współczesnych trendów na rozwój nowych modeli biznesowych w logistyce i transporcie w kontekście wdrażania zasad konkurencyjnej i niskoemisyjnej gospodarki o obiegu zamkniętym.
Uczestniczyłam w kilkunastu projektach badawczych dotyczących tematyki rozwoju zrównoważonego, transportu i logistyki.
Jestem autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych. Do ważniejszych z nich zaliczam:
Otrzymałam indywidualną nagrodę Rektora Uniwersytetu Łódzkiego (2008 r.), stopnia trzeciego, za monografię Ekonomiczne problemy rozwoju rolnictwa ekologicznego w Polsce, Wydawnictwo Absolwent, Łódź 2007.
Dwukrotnie otrzymałam List Gratulacyjny Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Łodzi, za trafny dobór tematu i wysoką wartość merytoryczną pracy dyplomowej w konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych - 2014 (1 miejsce) i 2017 (3 miejsce).
Pracownik badawczo-dydaktyczny, realizujący zadania w trzech obszarach.
1. Prowadzenie badań naukowych
Zakres moich zainteresowań naukowych dotyczy teoriopoznawczych i aplikacyjnych aspektów zrównoważonego rozwoju mobilności, transportu i logistyki oraz strategii zielonych łańcuchów dostaw. Koncentruję się na badaniu potrzeb energetycznych transportu, integracji polityki, klimatycznej, energetycznej i transportowej w kontekście rozwoju niskoemisyjnej i nowoczesnej mobilności/transportu oraz zielonej logistyki w gospodarce cyrkularnej.
2. Realizacja zajęć dydaktycznych
Prowadzę zajęcia z Infrastruktury logistycznej, Usług logistycznych, Zasobooszczędnych łańcuchów dostaw w gospodarce cyrkularnej, Innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań w logistyce, Ekologicznych aspektów procesów gospodarczych oraz Współczesnych wyzwań wobec transportu. Jestem promotorem prac magisterskich..
3. Działalność organizacyjna
Moje aktywności organizacyjne wynikają m.in. z: pełnienia funkcji opiekuna specjalności Logistyka transgraniczna, członkostwa w radzie konsultacyjnej kierunku Logistyka i Logistyka w Gospodarce, zaangażowania w ramach wydziałowego zespołu ds. zrównoważonego rozwoju EkoEksoc, koordynowania współpracy z Technikum nr 3 w Łodzi w ramach "Szkoły Patronackiej", członkostwa w Komitecie Prognoz przy Prezydium PAN oraz w Polskim Stowarzyszeniu Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych.
Rewolucji 1905 r. 37/39 pokój: F 123 90-214 Łódź
sekretariat: 42-653-52-12
pokój F123: 42-635-51-38
e-mail: ilii@uni.lodz.pl
Rewolucji 1905 r. 37/39
90-214 Łódź
Rewolucji 1905 r. 37/39 pokój: F 123 90-214 Łódź