Wystartowały zapisy na Akademię Kompetencji!

24. edycja największego programu szkoleniowego na Uniwersytecie Łódzkim odbędzie się między 24 marca a 11 kwietnia. Wspólnie z Partnerami przygotowaliśmy 22 propozycje praktycznych warsztatów i wiedzowych webinarów. Zapisy na wydarzenie są już dostępne.
Opublikowano: 20 marca 2025

Akademia Kompetencji zadebiutowała w 2006 roku. W ciągu (prawie) 20 lat - przy wsparciu Partnerów - przeszkoliliśmy blisko 14 000 osób i zrealizowaliśmy dokładnie 849 zajęć. Kolejna okazja do rozwijania kluczowych kompetencji i spotkań z praktykami zbliża się wielkimi krokami. Przygotowaliśmy pakiet informacji organizacyjnych.

Moc możliwości

W tym roku wybór zajęć był dużym wyzwaniem. Otrzymaliśmy ponad 60 propozycji od firm, organizacji pozarządowych i instytucji. Początkowo planowaliśmy realizację 1 wydarzenia dziennie, ale zgłoszenia były na tyle ciekawe, że zdecydowaliśmy się rozbudować program Akademii Kompetencji z 15 do 22 spotkań.

Zapraszając Partnerów do współpracy, kierowaliśmy się przede wszystkim wynikami badania potrzeb szkoleniowych, W programie pojawią się zajęcia, dotykające każdego z obszarów tematycznych, które znalazły się w czołówce rankingu. Będzie też kilka tematycznych niespodzianek - dbaliśmy o różnorodność i aktywne formy pracy. Preferowaliśmy zgłoszenia Partnerów, którzy proponowali angażujące warsztaty, praktyczne ćwiczenia i gry szkoleniowe. To format pracy, który cieszył się największym zainteresowaniem osób studiujących na UŁ w ankiecie. Zwracaliśmy też uwagę na dostępność - część zajęć będzie odbywała się stacjonarnie, w sali szkoleniowej Biura Karier UŁ, część - online, na MS Teams.

Obszary tematyczne

Każda edycja Akademii Kompetencji to pomysły na drobne usprawnienia. Tym razem testujemy koncepcję tygodni tematycznych: 

Rozwój osobisty (24-28 marca)   

Wydarzenie otworzy tydzień warsztatów i webinarów, ukierunkowanych na wspieranie zasobów i indywidualnego potencjału.

Wśród nich: techniki radzenia sobie ze stresem, efektywność osobista i zarządzanie sobą w czasie, podejście Growth Mindset, LinkedIn, tworzenie angażujących prezentacji, autoprezentacja i wystąpienia publiczne, planowanie z wykorzystaniem metod personal forecasting oraz praca nad równowagą w świecie cyfrowym i rzeczywistym.

Narzędzia (31 marca-4 kwietnia)   

Drugi tydzień to propozycje, w praktyczny sposób prezentujące przydatne narzędzia, oprogramowanie i metody pracy.

Na ten zestaw składają się: Canva - w pakiecie ze wskazówkami rekruterki i szansą na dopieszczenie CV, analiza danych z Power BI i Excelem (na dwóch poziomach zaawansowania), wykorzystanie Microsoft Azure i AI, narzędzia weryfikacji treści w Internecie, modelowanie procesów biznesowych z BPMN oraz wybrane narzędzia w tworzeniu gier i aplikacji.

Kompetencje biznesowe i rynek pracy (7-11 kwietnia)  

Akademię Kompetencji 2025 zamknie tydzień zajęć, odnoszący się do kluczowych kompetencji branżowych i poruszania się po rynku pracy.

W pakiecie: symulacja biznesowa, która przeniesie zespoły do kopalni złota, trendy na rynku pracy, wsparcie w poszukiwaniu swojej zawodowej ścieżki, kompetencje przyszłości, które rozwija Design Thinking, prawo pracy w rekrutacji, warsztaty o budżetowaniu i pozyskiwaniu środków na swój pomysł oraz - jako finał tegorocznej edycji - podstawy polskiego języka migowego i wprowadzenie do DEI (Diversity, Equity and Inclusion).

Szczegółowy program - wraz z opisami zajęć - jest dostępny na stronie Akademii Kompetencji.

Jak się zgłosić?

Zapisy odbywają się przez Portal Rozwoju Kariery (zakładka wydarzenia). Wymagane jest posiadanie (bezpłatnego) konta w Portalu.

Prosimy o przemyślaną rejestrację - podobnie, jak w poprzednich latach, przygotujemy zaświadczenia wyłącznie dla tych osób, które wezmą udział we wszystkich spotkaniach, na które się zapiszą. Część warsztatów i webinarów odbywa się równolegle - warto zwrócić na to uwagę przy zgłoszeniach.

Uwaga: w opisach zajęć na stronie Akademii Kompetencji zamieściliśmy linki, przekierowujące bezpośrednio do zapisów na wybrane spotkania.

Kto może wziąć udział w Akademii Kompetencji?

Zajęcia dedykujemy przede wszystkim osobom studiującym i doktoryzującym się na Uniwersytecie Łódzkim. Udział osób spoza UŁ będzie możliwy wyłącznie w przypadku wolnych miejsc na poszczególne warsztaty i webinary. Dotyczy to również absolwentek i absolwentów naszej uczelni.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Na stronie programu dodaliśmy sekcję FAQ, zawierającą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zachęcamy do jej przejrzenia przed wysłaniem zgłoszenia na wybrane spotkania.

 

Biuro Karier UŁ

ul. Lumumby 14, 91-404 Łódź
KONTAKT

Funduszepleu
Projekt Multiportalu UŁ współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach konkursu NCBR