Prowadzenie indywidualnych psychologicznych konsultacji dla studentów i doktorantów ze szczególnymi potrzebami.
Diagnozowanie potrzeb osób z niepełnosprawnościami i innymi szczególnymi potrzebami, w zakresie dostosowania odpowiedniego rodzaju wsparcia edukacyjnego.
Sporządzanie (diagnoza + rekomendacje) opinii w sprawie dostosowania procesu dydaktycznego do potrzeb wynikających z niepełnosprawności studenta.
Przygotowanie oraz prowadzenie warsztatów/szkoleń psychologicznych i psychoedukacyjnych dla społeczności akademickiej UŁ.
Prowadzenie działań na rzecz zwiększania dostępności studiów wyższych dla osób z niepełnosprawnościami, trudnościami oraz innymi szczególnymi potrzebami w zakresie studiowania.
Udział w realizacji eventów, szkoleń, konferencji i innych działań w ramach doskonalenia zawodowego.
Udział w szkoleniach, warsztatach, konferencjach i innych działaniach z zakresu wspierania osób z niepełnosprawnościami, trudnościami i innymi szczególnymi potrzebami.
Angażowanie społeczności studentów z niepełnosprawnościami do działań integrujących ich z całym środowiskiem akademickim.
Współpraca z Pełnomocnikiem Rektora UŁ ds. osób ze szczególnymi potrzebami.
Współpraca z jednostkami Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie udzielania na rzecz wsparcia studentom z niepełnosprawnościami, trudnościami i szczególnymi potrzebami związanymi ze studiowaniem.
Realizacja innych działań związanych z działalnością Centrum Wsparcia i Dostępności.