Biogram

Dr Michał Błaszczyk ukończył studia magisterskie na kierunku Informatyka i Ekonometria oraz studia doktoranckie na kierunku Ekonomia, uzyskując stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii, a także studia podyplomowe z zarządzania i i komercjalizacji wyników badań. W działalności dydaktycznej prowadzi głównie zajęcia z zakresu algorytmiki oraz programowania aplikacji komputerowych, a w pracy naukowej koncentruje się na zagadnieniach związanych z szeroko rozumianym społeczeństwem cyfrowym, szczególnie z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz sztucznej inteligencji. Posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne związane z tworzeniem oprogramowania komputerowego.


Zainteresowania

Tworzenie oprogramowania, nowoczesne technologie, społeczeństwo cyfrowe, otwarte ekosystemy domów inteligentnych oraz Internetu rzeczy.

Czym się zajmuję - opis stanowiska

Adiunkt

Katedra Informatyki Ekonomicznej i Medycznej

Prowadzi działalność dydaktyczną i naukową w obszarze informatyki oraz społeczeństwa cyfrowego. W ramach obowiązków dydaktycznych prowadzi zajęcia z zakresu algorytmiki oraz programowania aplikacji komputerowych, kształcąc studentów w zakresie nowoczesnych metod tworzenia oprogramowania.

W pracy naukowej koncentruje się na zagadnieniach związanych z szeroko rozumianym społeczeństwem cyfrowym, ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania narzędzi informatycznych i sztucznej inteligencji. Jego badania obejmują rozwój technologii cyfrowych, analizę ich wpływu na gospodarkę i społeczeństwo oraz zastosowanie metod AI w różnych dziedzinach nauki i gospodarki.


Dyżury

Adiunkt

Katedra Informatyki Ekonomicznej i Medycznej

Rewolucji 1905 r. 37/39 pokój: E117 90-214 Łódź

Kontakt

Adiunkt

Katedra Informatyki Ekonomicznej i Medycznej

e-mail: ilii@uni.lodz.pl

www: http://www.kie.uni.lodz.pl

Rewolucji 1905 r. 37/39
90-214 Łódź

Rewolucji 1905 r. 37/39 pokój: E117 90-214 Łódź

ul. Narutowicza 68, 90-136 Łódź
NIP: 724 000 32 43
KONTAKT​​​​​​​

Funduszepleu
Projekt Multiportalu UŁ współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach konkursu NCBR