- UNIWERSYTET ŁÓDZKI
- STREFA DOKTORANTA
- SZKOŁA DOKTORSKA BIOMEDCHEM UŁ I INSTYTUTÓW PAN W ŁODZI
- KSZTAŁCENIE
KSZTAŁCENIE
Celem kształcenia jest poszerzenie i pogłębienie wiedzy doktorantów w zakresie wybranej dyscypliny naukowej w środowisku interdyscyplinarnym umożliwiającym umiejscowienie kompetencji związanych z daną dyscypliną naukową w szerszym kontekście. Wiedza i umiejętności nabywane podczas kształcenia przygotują Cię jako doktoranta do samodzielnego planowania, projektowania i prowadzenia badań naukowych w ramach indywidulanego planu badawczego - IPB.
Po ukończeniu Szkoły Doktorskiej będziesz przygotowany do krytycznej oceny wyników badań naukowych, stanowiących podstawę publikacji naukowych, a także prezentowania uzyskanych wyników na forum międzynarodowego środowiska naukowego. Zdobyta wiedza i umiejętność jej przekazywania umożliwi Ci również realizowanie pracy dydaktycznej na poziomie szkoły wyższej.
Dzięki procesowi kształcenia uzyskasz kompetencje umożliwiające angażowanie się w indywidualne i zespołowe badania naukowe, zwłaszcza interdyscyplinarne, prowadzone w krajowych i międzynarodowych zespołach badawczych. Zdobyta wiedza i wyniki badań będą stanowić Twój wkład w rozwój innowacyjnej gospodarki i pracy na rzecz społeczeństwa.
Studia w Szkole Doktorskiej trwają osiem semestrów, są prowadzone są w formie stacjonarnej (zajęcia odbywają się w dni robocze) i są nieodpłatne.
1 A. PROGRAM KSZTAŁCENIA
1 B. PLAN ZAJĘĆ
1 C. SYLABUSY - ZARZĄDZENIA + EFEKTY UCZENIA
2. OCENA ŚRÓDOKRESOWA
Realizacja IPB (Indywidualnego Planu Badawczego) doktoranta podlega ocenie śródokresowej.
TERMIN
Ocena śródokresowa odbywa się najpóźniej do ostatniego dnia okresu stanowiącego połowę okresu kształcenia określonego w programie kształcenia. W roku przystąpienia przez doktoranta do oceny śródokresowej termin uzyskania przez doktoranta wszystkich zaliczeń i ocen oraz złożenia dokumentacji upływa 5 września. Termin uzyskania przez doktoranta wynikających z programu zaliczeń i ocen oraz złożenia dokumentacji upływa
15 września (zgodnie z Regulaminem SD BioMedChem z dnia 17 kwietnia 2023 r.).
W przypadku osób, które podjęły kształcenie w terminie, który uniemożliwia doktorantowi realizację programu kształcenia zgodnie z kalendarzem akademickim, określonym w odrębnych przepisach, oraz rozpoczęciem przez doktoranta realizacji programu kształcenia od semestru letniego, termin uzyskania przez doktoranta wszystkich zaliczeń i ocen oraz złożenia dokumentacji w roku przystąpienia przez doktoranta do oceny śródokresowej, upływa 21 dni przed rozpoczęciem semestru letniego (po dwóch latach od momentu rozpoczęcia realizacji programu kształcenia).
KOMISJA EWALUACYJNA
Ocena śródokresowa jest przeprowadzana przez komisję ewaluacyjną, w skład której wchodzą 3 osoby, w tym co najmniej 1 osoba posiadająca stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora w dyscyplinie, w której przygotowywana jest rozprawa doktorska, zatrudniona poza podmiotem prowadzącym szkołę doktorską. Promotor i promotor pomocniczy nie mogą być członkami komisji.
Komisje ewaluacyjne są powoływane przez Dyrektora indywidualnie dla każdego doktoranta, spośród kandydatów zaproponowanych przez Radę Szkoły, po zaopiniowaniu przez właściwą komisję ds. stopni naukowych w dyscyplinie odpowiadającej dyscyplinie rozprawy doktorskiej doktoranta, najpóźniej na 3 miesiące przed terminem oceny śródokresowej doktoranta.
Na wniosek doktoranta, złożony najpóźniej na 7 dni przed terminem oceny śródokresowej, w obradach komisji może uczestniczyć w charakterze obserwatora przedstawiciel doktorantów. Przedstawiciel doktorantów wskazywany jest na zasadach określonych w przepisach regulujących działalność Samorządu Doktorantów.
PRZEBIEG OCENY ŚRÓDOKRESOWEJ
Komisje ewaluacyjne dokonują oceny śródokresowej doktoranta oraz ewaluacji opieki naukowej doktoranta.
Komisja ewaluacyjna dokonuje oceny doktoranta na podstawie:
1) efektów realizacji IPB – podsumowanie jest dokonywane na podstawie corocznych sprawozdań doktoranta, zaopiniowanych przez promotora lub promotorów, z 2 lat kształcenia poprzedzających ocenę śródokresową;
2) rozmowy egzaminacyjnej z doktorantem z zakresu realizacji IPB.
Komisja ewaluacyjna ma możliwość zapoznania się z arkuszami oceny doktoranta wraz z dokumentacją, z 2 lat kształcenia poprzedzających ocenę śródokresową.
W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się możliwość przeprowadzenia rozmowy egzaminacyjnej z doktorantem przy użyciu urządzeń technicznych umożliwiających jej przeprowadzenie na odległość z jednoczesnym przekazem obrazu i dźwięku. Zasady przeprowadzenia rozmowy w ww. trybie określają odrębne przepisy obowiązujące w UŁ. W wyjątkowych sytuacjach członek komisji ewaluacyjnej może uczestniczyć w pracach komisji przy użyciu urządzeń technicznych umożliwiających ich przeprowadzenie na odległość z jednoczesnym przekazem obrazu i dźwięku.
Praca komisji obejmuje:
a) zapoznanie się z dokumentacją doktoranta,
b) przeprowadzenie rozmowy egzaminacyjnej z doktorantem,
c) przygotowanie oceny doktoranta wraz z uzasadnieniem (protokół)
d) ewaluację opieki naukowej doktoranta,
e) przygotowanie wyniku oceny opieki naukowej doktoranta (protokół).
Ocena doktoranta odbywa się z uwzględnieniem ramowych kryteriów oceny, określonych przez Dyrektora szkoły doktorskiej, we współpracy z Radą Szkoły, przyjętych na podstawie odrębnych przepisów. Ewaluacja opieki naukowej odbywa się z uwzględnieniem ramowych kryteriów oceny, określonych przez Dyrektora szkoły doktorskiej, we współpracy z Radą Szkoły, przyjętych na podstawie odrębnych przepisów.
WYNIK OCENY ŚRÓDOKRESOWEJ
Ocena śródokresowa doktoranta kończy się wynikiem pozytywnym albo negatywnym. Komisja ewaluacyjna przygotowuje pisemne uzasadnienie oceny śródokresowej dla każdego doktoranta. Wynik oceny wraz z uzasadnieniem jest jawny. W przypadku negatywnego wyniku oceny śródokresowej doktoranta skreśla się z listy doktorantów szkoły doktorskiej.
Ocena komisji w zakresie opieki naukowej przedstawiana jest w formie pisemnej Dyrektorowi szkoły doktorskiej oraz promotorowi lub promotorom albo promotorowi i promotorowi pomocniczemu.
3. ZAKOŃCZENIE KSZTAŁCENIA W SZKOLE DOKTORSKIEJ I POSTĘPOWANIE W SPRAWIE NADANIA STOPNIA
Kształcenie doktorantów w szkole doktorskiej trwa 8 semestrów i kończy się złożeniem rozprawy doktorskiej.
Harmonogram przygotowania rozprawy doktorskiej oraz termin jej złożenia określany jest
w indywidualnym planie badawczym doktoranta.
Doktorant, który złożył rozprawę doktorską w terminie wcześniejszym niż termin ukończenia kształcenia przewidziany w programie kształcenia, otrzymuje stypendium doktoranckie do dnia, w którym upływa termin ukończenia kształcenia, jednak nie dłużej niż przez 6 miesięcy.
ZŁOŻENIE PRACY W SZKOLE DOKTORSKIEJ
Doktorant składa rozprawę doktorską łącznie 2 razy:
- pierwszy raz: na zakończenie kształcenia w Szkole Doktorskiej, na zasadach określonych w Regulaminie Szkoły Doktorskiej.
Doktorant przedkłada ukończoną rozprawę doktorską promotorowi lub promotorom. Obowiązkiem promotora jest sprawdzenie pracy w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym. Raport z systemu antyplagiatowego stanowi załącznik do opinii promotora.
Warunkiem przedłożenia promotorowi lub promotorom rozprawy doktorskiej jest uzyskanie zaliczeń i ocen, wynikających z programu kształcenia, oraz złożenie dokumentacji przebiegu kształcenia.
Po sprawdzeniu pracy promotor lub promotorzy wydają opinię na temat przedłożonej rozprawy.
Złożenie do Dyrektora rozprawy doktorskiej wraz z formularzem złożenia rozprawy doktorskiej (załącznik nr 1) oraz opinią promotora lub promotorów (załącznik nr 2) kończy kształcenie doktoranta. Szkoła Doktorska wydaje zaświadczenie o ukończeniu kształcenia.
Rozprawa ta pozostaje w aktach osobowych doktoranta w Szkole Doktorskiej.
- drugi raz: przy wszczęciu postępowania o nadanie stopnia doktora na zasadach określonych w Regulaminie określającym szczegółowy tryb postępowania w sprawie nadania stopnia doktora i doktora habilitowanego w Uniwersytecie Łódzkim (https://www.bip.uni.lodz.pl/stopnie-naukowe/akty-prawne).
ZAKOŃCZENIE KSZTAŁCENIA W SZKOLE DOKTORSKIEJ - PRZEDŁUŻENIE
Termin złożenia rozprawy doktorskiej może być przedłużony, nie dłużej jednak niż o 2 lata, na zasadach określonych w regulaminie szkoły doktorskiej. W czasie przedłużenia terminu złożenia rozprawy doktorskiej doktorant zachowuje status doktoranta, z zastrzeżeniem że okres pobierania stypendium doktoranckiego w szkołach doktorskich nie może być dłuższy niż 4 lata.
Na wniosek doktoranta Dyrektor może przedłużyć termin złożenia rozprawy doktorskiej w przypadku:
1) czasowej niezdolności do odbywania kształcenia spowodowanej chorobą;
2) konieczności sprawowania osobistej opieki nad chorym członkiem rodziny;
3) konieczności sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem do 4. roku życia lub dzieckiem posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności;
4) udziału w grancie związanym z realizacją rozprawy doktorskiej;
5) modyfikacji IPB związanej ze zmianą promotora w związku z jego długotrwałą nieobecnością lub śmiercią albo przeniesieniem się doktoranta z innej szkoły doktorskiej;
6) modyfikacji IPB związanej z zawieszeniem kształcenia w związku z urlopem macierzyńskim;
7) innych szczególnych sytuacji losowych.
Wniosek o przedłużenie terminu złożenia rozprawy doktorskiej (załącznik nr 3) doktorant składa do Dyrektora szkoły, nie wcześniej niż po ocenie śródokresowej. Do wniosku o przedłużenie terminu złożenia rozprawy doktorskiej doktorant dołącza opinię promotora lub promotorów (załącznik nr 2) oraz zmodyfikowany IPB (dotyczy – aktualizacji IPB wynikającej z przedłużenia terminu złożenia rozprawy).
W przypadku odmowy przedłużenia terminu złożenia rozprawy doktorskiej doktorantowi przysługuje odwołanie do Rektora UŁ w terminie 14 dni od daty otrzymania rozstrzygnięcia. Rozstrzygnięcie Rektora UŁ jest ostateczne.
Szczegółowych informacji dotyczących postępowania w sprawie nadania stopnia doktora udzielają, w zależności od dyscypliny naukowej, następujące komisje:
Komisja Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki biologiczne
Przewodnicząca Komisji: prof. dr hab. Agnieszka Marczak agnieszka.marczak@biol.uni.lodz.pl lub stopnie.naukowe@biol.uni.lodz.pl
Obsługa Komisji: Wydział Biologii i Ochrony Środowiska - ul. Pilarskiego 14/16, 90-231 Łódź
Koordynator ds. postępowań doktorskich: dr hab. Adrianna Wojtal-Frankiewicz, prof. UŁ stopnie.naukowe@biol.uni.lodz.pl - wsparcie merytoryczne dla doktorantów, weryfikacja dokumentów pod względem formalnym
Obsługa administracyjna: Jarosław Mrówczyński tel. 42 635 48 01, stopnie.naukowe@biol.uni.lodz.pl
Wszelkie sprawy tematycznie związane z ww. postepowaniami prosimy kierować na adres mailowy Komisji UŁ ds. stopni naukowych w dyscyplinie nauki biologiczne: stopnie.naukowe@biol.uni.lodz.pl
Komisja Uniwersytetu Łódzkiego do spraw stopni naukowych w dyscyplinie nauki chemiczne
Przewodnicząca Komisji: prof. dr hab. Sławomira Skrzypek slawomira.skrzypek@chemia.uni.lodz.pl
Obsługa Komisji: Wydział Chemii ul. Tamka 12, 91-403 Łódź
Magdalena Pietruszka, tel. 42 635-57-44, magdalena.pietruszka@chemia.uni.lodz.pl
Agnieszka Łaska-Jesionowska, tel. 42 635-57-45, agnieszka.laska@chemia.uni.lodz.pl
Barbara Muskała-Plak, tel. 42 635-57-45, barbara.muskala.plak@chemia.uni.lodz.pl
Komisja doktorska Rady Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych przyjmująca czynności w postępowaniu ws. nadania stopnia doktora w CBMiM PAN w dyscyplinie nauki chemiczne
Przewodniczący Komisji: dr hab. Marek Brzeziński, prof. CBMiM PAN
Obsługa Komisji: Magdalena Michalak, tel. 42 680-32-56, magdalena.michalak@cbmm.lodz.pan
Komisja ds. Postępowania w Sprawie Nadania Stopnia Doktora
Przewodniczący Komisji: dr hab. Joanna Boncela, prof. IBM PAN
Z-ca Przewodniczącego Komisji: dr hab. Agnieszka B. Olejniczak, prof. IBM PAN
Sekretarz: dr Izabela Papiewska-Pająk, ipapiewska-pajak@cbm.pan.pl
4. DOBRE PRAKTYKI WE WSPÓŁPRACY PROMOTORA I DOKTORANTA
Zachęcamy do zapoznania się z treścią dwóch ważnych dokumentów, mających na celu wspieranie przejrzystej, opartej na wzajemnym szacunku i odpowiedzialności, współpracy pomiędzy doktorantami a promotorami, a także wskazanie jasnych procedur rozwiązywania sytuacji spornych w szkołach doktorskich Uniwersytetu Łódzkiego:
Kodeks dobrych praktyk współpracy promotora i doktoranta w Uniwersytecie Łódzkim (załącznik do Zarządzenia Rektora nr 140 z dn. 17.04.2025 r.)
Wytyczne rozwiązywania sytuacji spornych i konfliktowych w szkołach doktorskich Uniwersytetu Łódzkiego (załącznik do Zarządzenia Rektora nr 141 z dn. 17.04.2025 r.)
do pobrania poniżej
5. STYPENDIUM / DOFINANSOWANIE DZIAŁALNOŚCI DOKTORANTÓW (PROCEDURA)
W dniu 15 lutego 2024 r. podpisane zostało rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego dla profesora w uczelni publicznej (Dz. U. poz. 235). Przewiduje ono podniesienie płac od 1 stycznia 2024 r. o 30%. Oznacza to, że wynagrodzenie zasadnicze profesora wzrosło z poziomu 7 210 zł do 9 370 zł. Przepisy rozporządzenia zaczęły obowiązywać w dniu następującym po dniu ogłoszenia, czyli z 22 lutego 2024 r., z mocą od 1 stycznia 2024 r. Rozporządzenie to zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw: https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2024/235
Na podstawie art. 209 ust. 4 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2023 r. poz. 742, z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą”, wysokość miesięcznego stypendium doktoranckiego wynosi co najmniej:
1) 37% wynagrodzenia profesora - 3466,90 zł brutto – do miesiąca, w którym została przeprowadzona ocena śródokresowa;
2) 57% wynagrodzenia profesora - 5340,90 zł brutto – po miesiącu, w którym została przeprowadzona ocena śródokresowa.
Na mocy zmian wprowadzonych w ustawie PSWiN Ustawą z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2023 poz. 1672) od 1.10.2023 nie obowiązuje zakaz zatrudniania doktorantów szkoły doktorskiej jako nauczycieli akademickich ani pracowników naukowych (uchylony został art. 209 ust. 10, a powiązany z nim art. 203 ust. 1 pkt 5 uległ zmianie). Ustawa nie zakazuje też podejmowania zatrudnienia przez doktorantów w innym charakterze.
Dodatkowo zmianie uległ zapis uzależniający wypłatę stypendium od wysokości pobieranego wynagrodzenia, który obecnie nie ogranicza się do projektów, a jedynie odnosi się do formy jego zatrudnienia.
Stypendium doktoranckiego nie będzie otrzymywał doktorant, którego:
- kształcenie w szkole doktorskiej wiąże się z obowiązkiem zatrudnienia w podmiocie prowadzącym szkołę doktorską
- na podstawie o pracę z wynagrodzeniem, którego miesięczna wysokość przekracza wysokość minimalnego miesięcznego wynagrodzenia profesora (aktualnie 9 370,00 PLN brutto).
Stypendium doktoranckie nie jest opodatkowane podatkiem dochodowym. Doktoranci kształcący się w szkołach doktorskich i pobierający stypendium doktoranckie są natomiast objęci obowiązkowym ubezpieczeniem emerytalnym i rentowym oraz wypadkowym. Ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne.
Doktorant może ubiegać się o kredyt studencki. Przepisy o kredytach studenckich stosuje się odpowiednio, z tym że:
- kredyt może otrzymać doktorant, który nie ukończył 35. roku życia;
- kredyt jest udzielany na okres kształcenia w szkole doktorskiej tylko raz, nie dłużej niż na 4 lata.
Stypendium dla wybitnych młodych naukowców może otrzymać osoba, która w dniu przyznania stypendium posiada status młodego naukowca i wykazała się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej.
Stypendium jest przyznawane na okres nie dłuższy niż 3 lata (36 miesięcy). Maksymalna jego wysokość nie może przekroczyć 5390 zł miesięcznie.
Kwestie przyznawania stypendiów ministra dla wybitnych młodych naukowców regulują przepisy:
- art. 360, art. 361 i art. 363 pkt 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t.j.Dz. U. z 2022 r. poz. 574, z późn. zm.) oraz
- rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie stypendiów ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki dla studentów i wybitnych młodych naukowców (t.j.Dz.U. 2022 poz. 428).
Młodym naukowcem jest osoba prowadząca działalność naukową, która:
- jest doktorantem lub nauczycielem akademickim – i nie posiada stopnia doktora albo
- posiada stopień doktora, od uzyskania którego nie upłynęło 7 lat, i jest zatrudniona w podmiocie.
Za znaczące osiągnięcia w działalności naukowej młodego naukowca uważa się:
- autorstwo lub współautorstwo monografii naukowej lub rozdziału w monografii naukowej wydanej przez wydawnictwo, które w roku opublikowania monografii w ostatecznej formie było ujęte w wykazie MEiN;
- autorstwo lub współautorstwo artykułu naukowego opublikowanego w czasopiśmie naukowym lub w recenzowanych materiałach z konferencji międzynarodowej, które w roku opublikowania artykułu w ostatecznej formie były ujęte w wykazie tych czasopism i materiałów MEiN;
- kierowanie projektem badawczym o wysokim poziomie innowacyjności finansowanym w ramach konkursu ogólnokrajowego albo międzynarodowego;
- zastosowanie praktyczne wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, w tym udzielony patent krajowy lub zagraniczny lub wdrożenie wyników działalności naukowej w innej formie;
- odbycie zagranicznego stażu trwającego co najmniej trzy miesiące w podmiocie o wysokim prestiżu;
- otrzymane stypendium zagraniczne;
- autorstwo, współautorstwo lub wykonanie dzieła artystycznego stanowiącego znaczący wkład w rozwój kultury i sztuki, które zostało zaprezentowane na przeglądzie, festiwalu, koncercie lub wystawie, w obiegu kinowym, scenicznym lub telewizyjnym albo w przestrzeni publicznej;
- uzyskanie nagrody indywidualnej lub znaczący udział w powstaniu osiągnięcia, za które uzyskano nagrodę zespołową w konkursie, na przeglądzie lub festiwalu muzycznym, teatralnym, filmowym, plastycznym lub architektonicznym o wysokim prestiżu i o zasięgu międzynarodowym, z wyłączeniem nagród uzyskanych w konkursach organizowanych w ramach międzynarodowych konferencji naukowych oraz nagród w postaci stypendiów krajowych lub zagranicznych
Młody naukowiec może wskazać swoje najlepsze osiągnięcia z całego okresu pracy naukowej, które zostały zrealizowane do 30 listopada danego roku.
Więcej szczegółowych informacji można uzyskać na stronie internetowej MEiN (wraz z informacją o aktualnym naborze wniosków): https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/stypendia-dla-mlodych-naukowcow
Nagrody Rektora mają na celu:
1) promowanie aktywnego uczestnictwa w życiu Uczelni;
2) aktywizowanie potencjału twórczego i organizacyjnego doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego;
3) nagradzanie doktorantów za pracę na rzecz rozwoju i promocji środowiska doktoranckiego Uniwersytetu Łódzkiego;
4) nagradzanie doktorantów za wybitne osiągnięcia, m.in. artystyczne i sportowe, które promują Uczelnię.
Z wnioskiem o przyznanie nagrody Rektora występuje zainteresowany doktorant UŁ, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie.
Wniosek o przyznanie nagrody Rektora wraz z informacją do celów podatkowych należy złożyć w terminie i miejscu wskazanym przez Centrum Obsługi Studentów i Doktorantów UŁ - Sprawy Bytowe Studentów.
IDUB UŁ Doktoranckie Granty Badawcze
2024 – rozstrzygnięcie naboru
Łącznie wyłoniono 19 zwycięskich projektów, finansowanych z subwencji. Poniżej przedstawiono zwycięskie projekty oraz ich autorów z podziałem na dziedziny nauki.
Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
- Kinga Kołacz, Charakterystyka transkryptomu komórek poliploidalnych w poszukiwaniu genów odpowiedzialnych za repopulację komórek nowotworowych oraz nieskuteczność chemioterapii.
- Karolina Kozal, Zależna od O-GlcNAc transferazy regulacja czynnika indukowanego hipoksją w raku piersi.
- Rafał Grulke, Zmienność warunków hydrochemicznych wód rzecznych na drodze przepływu hyporeicznego na odcinku meandrowym rzeki Miazgi.
- Marta Gaweł, Stworzenie chromatograficznych narzędzi do oceny zawartości niektórych związków bioaktywnych w owocach jagodowych w kontekście ich walorów prozdrowotnych.
- Aleksandra Nadolska, Defect engineering of two-dimensional transition metal oxides for hydrogen production.
- Margarita Zalinian, Naturalne i antropogeniczne czynniki odpowiedzialne za formowanie osadów stokowych, gleb kopalnych oraz archeologicznych warstw kulturowych w pradziejach i średniowieczu w kompleksie archeologicznym Ostrowite (Pojezierze Północno krajeńskie).
- Urszula Sudomir, Zastosowanie ekstrakcji na nanocząstkach magnetycznych do oznaczania związków biologicznie ważnych w niekonwencjonalnych płynach biologicznych techniką elektroforezy kapilarnej.
- Adrian Olszewski, Opracowanie metod oznaczania mykotoksyn w żywności i paszach z wykorzystaniem chromatografii cieczowej sprzężonej z detektorem mas.
Dziedzina nauk humanistycznych
- Katarzyna Ciszewska, Hiszpański tryb łączący (‘subjuntivo’) w interjęzyku osób włosko- i polskojęzycznych uczących się języka hiszpańskiego jako obcego: empiryczne badanie porównawcze.
- Abdul Awalm, Impact of English language imperialism in Bangladeshi learner’s perception and attitude.
- Irena Podolska-Rutkowska, Identyfikacja warsztatów rzemieślniczych na podstawie wybranych przykładów biżuterii w strefie C osadnictwa kultury wielbarskiej.
- Patrycja Chuszcz, Sposoby postrzegania reprezentacji zwierząt tzw. gospodarskich w filmie dokumentalnym.
Dziedzina nauk społecznych
- Agata Dąbrowska, Komunikacja nieprofesjonalistów o prawie w mediach społecznościowych.
- Aleksandra Olbryk, Prawne granice ingerencji w autonomię decyzyjną konsumentów w środowisku internetowym.
- Małgorzata Juraś-Darowny, Style przywiązania w dorosłości, biologiczne wskaźniki przywiązania oraz retrospektywnie oceniane postawy rodzicielskie jako kontekst kształtowania się rysu osobowości borderline.
- Michał Byczyński, Znaczenie wskaźników praw człowieka dla prawnomiędzynarodowej ochrony praw człowieka. Analiza praktyki Światowej Organizacji Zdrowia w dobie pandemii COVID-19.
- Jan Okoński, Eric Voegelin: Staatslehre wobec pozytywizmu. Recepcja voegelinowskiego projektu teorii państwa na tle czystej teorii prawa.
- Andrzej Frączysty, Podział pracy terapeutycznej a hipoteza kulturalizacji różnic klasowych: socjologiczne badanie terapeutycznej ekspertyzy w Polsce.
- Kamil Jański, Sitios de Memoria Uruguay i Museo de la Memoria jako przykłady realizacji polityki pamięci o autorytaryzmie i dyktaturze w Urugwaju (1967–1985).
6. DOKUMENTY DLA DOKTORANTA (IPB, AOD, opinia promotora i inne)
7. DOKUMENTY DLA PROMOTORA
PROMOTORZY
dr hab. Aneta Balcerczyk, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Wpływ inhibicji deiminaz peptydyloargininowych oraz wyciszenia genu PAD4 na wybrane funkcje komórek śródbłonka oraz parametry epigenomu".
dr hab. Anna Brzostek, prof. IBM PAN - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Analiza funkcjonalna potencjalnych białek naprawy DNA - Msmeg_1891 i Rv3226c u prątków z rodzaju Mycobacterium".
prof. dr hab. Jarosław Dziadek - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Znaczenie zmienności genetycznej i fenotypowej Mycobacterium tuberculosis w procesie transmisji gruźlicy".
dr hab. Agnieszka Grzelak - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Ocena właściwości antyoksydacyjnych ergotioneiny i jej potencjalnej roli jako czynnika przeciwdziałającego neurodegeneracji".
dr hab. Agnieszka Krupa, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Modulacja śródbłonkowej reakcji zapalnej przez modyfikowane biologicznie biokomponenty kostne w kontekście rozwoju chorób naczyniowych".
prof. dr hab. Zbigniew Leśnikowski - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Oligofunkcjonalizacja klasterów boru jako bloków budulcowych nowych materiałów i związków bioaktywnych".
prof. dr hab. Magdalena Mikołajczyk-Chmiela - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Proregeneracyjne, przeciwdrobnoustrojowe i immunomodulujące właściwości piomelaniny Pseudomonas aeruginosa".
prof. dr hab. Grzegorz Mlostoń - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Nowe zastosowania D-A cyklopropanów w syntezach heterocykli siarkowych oraz innych związków siarkoorganicznych".
dr hab. Michał Rachwalski, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Wykorzystanie chiralnych ligandów azyrdynowych w syntezie związków o właściwościach luminescencyjnych".
dr hab. Artur Różański, prof. CBMiM PAN - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Mikromechanizmy deformacji polimerów częściowo krystalicznych przy niewielkich odkształceniach".
prof. dr hab. Piotr Bałczewski - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Synteza i badanie właściwości fosforo-podstawionych acenów".
dr hab. Melania Bednarek, prof. CBMiM PAN - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Modyfikacja polilaktydu poprzez wprowadzenie do struktury polimeru ugrupowania zawierającego podatne na termiczną dysocjację wiązanie kowalencyjne".
dr hab. Justyna Gatkowska, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Potencjał szczepionkowy rekombinowanych białek chimerycznych Toxoplasma gondii".
prof. dr hab. Maksim Ionov - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Charakterystyka biofizyczna i ocena właściwości biologicznych polifenolowych dendrymerów dekorowanych kwasem kawowym".
prof. dr hab. Magdalena Klink - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Analiza funkcjonalna RAB27 w liniach komórkowych czerniaka: wydzielanie małych pęcherzyków zewnątrzkomórkowych, migracja, inwazja i sygnalizacja komórkowa".
dr hab. Agnieszka Krupa, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Angiogenne i proregeneracyjne właściwości cholesterolu oraz osteogenne działanie biokompozytu modyfikowanego cholesterolem".
dr hab. Tomasz Makowski, prof. CBMiM PAN - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Wytworzenie metodą strefowego odparowania rozpuszczalnika i wykorzystanie silnie zintegrowanych warstw organicznych dla elektroniki i optoelektroniki".
prof. dr hab. n. med. Edyta Paradowska - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Wpływ białek regulatorowych E5, E6 i E7 HPV na proces karcynogenezy jajnika".
dr hab. Agnieszka Robaszkiewicz, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Przełamywanie oporności wielolekowej nowotworów na poziomie genomu: opracowanie metody zapobiegającej nadekspresji transporterów ABC w komórkach nowotworowych opartej na inhibitorach enzymów remodelujących chromatynę".
prof. dr hab. Piotr Bałczewski - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Synthesis and study of the properties of phosphine substituted acenes".
dr hab. Anna Brzostek, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Wykorzystanie wzorców ewolucyjnych do optymalizacji inhibitorów gyrazy Mycobacterium tuberculosis".
dr hab. inż. Małgorzata Baśko, prof. CBMiM PAN - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Sieci z poli(2-izopropenylo-2-oksazoliny) jako wielofunkcyjne materiały o zadanych właściwościach".
dr hab. Magdalena Druszczyńska, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Szczepionka BCG jako immunomodulator wrodzonej odpowiedzi odpornościowej dzieci na antygeny wirusowych patogenów dróg oddechowych".
dr hab. Anna Krześlak, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Zależność pomiędzy zaburzeniami O-GlcNAcylacji a aktywnością izoform czynnika HIF-1α i HIF-2α w raku piersi".
prof. dr hab. Katarzyna Lisowska - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Aktywność biologiczna i toksyczność nanocząstek srebra pozyskanych na drodze mikrobiologicznej przy udziale grzyba strzępkowego Gleophyllum striatum".
prof. dr hab. Magdalena Mikołajczyk-Chmiela - promotorstwo nad rozprawami doktorskimi pt.:
1. "Badania nad degradacją RNA jako punkt wyjścia do odkrycia innowacyjnych związków o działaniu przeciwbakteryjnym".
2. "Poszukiwanie związków niskocząsteczkowych hamujących aktywność degradosomu RNA bakterii".
dr hab. Katarzyna Miłowska, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Dendrymery jako potencjalne nośniki substancji leczniczych".
dr hab. Łukasz Pułaski, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Epigenetic and transcriptional outcomes of flame retardant action in immune cells".
dr hab. Agnieszka Robaszkiewicz, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Rola kompleksu SWI/SFN-EP300 w powstawaniu oporności komórek nowotworowych na chemioterapię".
dr hab. Bogna Rudolf, prof. CBMiM PAN - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Nowe metody znakowania białek znacznikami fluorescencyjnymi i metalokarbonylowymi".
dr hab. inż. Małgorzata Baśko - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Cykliczne acetale w syntezie ko(polimerów) o zwiększonej degradowalności".
dr hab. Michał Bijak, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Analiza molekularnych zmian wywoływanych w komórce przez Ochratoksynę A jako próba wyjaśnienia jej efektu cytotoksycznego i kancerogennego".
dr hab. Marta Dudek, prof. CBMiM PAN - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Nowe sposoby krystalizacji form polimorficznych leków z grupy pochodnych benzofuranu".
dr hab. Katarzyna Dzitko, prof. UŁ / Leszek Lisowski, PhD - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Naturalne, organospecyficzne wirusy AAV jako potencjalne nośniki terapii genowych w chorobach wątroby".
dr hab. Agnieszka Grzelak - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Modulowanie aktywności szlaków sygnalizacji wewnątrzkomórkowej zależnych od estrogenu przez nanocząsteczki – implifikacje dla przejścia epitelialno-mezendrymalnego w komórkach nowotworowych piersi".
dr hab. Jacek Kubiak / dr hab. Paweł Stączek, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Fizjologiczna i patologiczna rola białka TCTP (Translationally-Controlled Tumor protein) w apoptozie i proliferacji komórek".
dr hab. Agnieszka Robaszkiewicz, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawami doktorskimi pt.:
- "Molekularne podstawy upośledzenia systemów naprawy DNA w komórkach opornych na cisplatynę i doksorubicynę",
- "Nanoplatformy jako nośniki anti-EGFR siRNA w terapii ujemnie potrójnego raka piersi – charakterystyka właściwości fizykochemicznych i biologicznych kompleksów".
prof. dr hab. Tomasz Śliwiński - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Rola neuroplastyczności w patogenezie zaburzeń depresyjnych".
dr hab. Aneta Balcerczyk, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Analiza potencjału ciał ketonowych do modulacji funkcji śródbłonka z poziomu acylacji wybranych lizyn w łańcuchach polipeptydowych białek histonowych".
prof. dr hab. Jarosław Dziadek - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Charakterystyka wybranych związków o aktywności przeciwprątkowej".
prof. dr hab. Andrzej Gałęski - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Foaming of polimer nanocomposites".
dr hab. Alejandro Ibanez Ricoma - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "The role of the microbiome in chemical communication in reptiles".
dr hab. Paweł Stączek, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Rola mikrobioty w indukcji i progresji nowotworów ginekologicznych".
prof. dr hab. Maksim Ionov - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Biodegradowalne dendrymery karbokrzemowe w kontrolowanym dostarczaniu leków i siRNA do komórek docelowych".
dr hab. Katarzyna Izydorczyk, prof. ERCE PAN - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Analiza dynamiki przemian zanieczyszczeń biogenicznych w systemie zlewnia-rzeka-zbiornik pod kątem ograniczenia eutrofizacji wód".
prof. dr hab. Joanna Mankiewicz-Boczek - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "The influence of climate zone and landscape on the cyanosphere-associated prokaryotic community harbouring the potential risk of antibiotic-resistance genes and methane emission".
prof. dr hab. Marcin Palusiak - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Badania w kierunku syntezy kryształów wieloskładnikowych zawierających substancje wykazujące aktywność biologiczną".
dr hab. Sylwia Smarzewska - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Elektrochemiczne badania związków biologicznie czynnych ze szczególnym uwzględnieniem składników żywności".
dr hab. Iurii Vozniak, prof. CBMiM PAN - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Wytwarzanie polimerów z pamięcią wielu kształtów w oparciu o zmieszanie niemieszalnych polimerów w wyniku zastosowania znacznego odkształcenia plastycznego".
prof. dr hab. Piotr Bałczewski - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.:''Reakcja Friedela Craftsa-Bradshera jako narzędzie do syntezy aklinylo-podstawionych acenów".
prof. dr hab. Joanna Boncela - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Płytki krwi jako nośniki czynników terapeutycznych w leczeniu raka jelita grubego".
dr hab. Mariola Brycht, prof. UŁ / prof. Dr. Ľubomír Švorc, D.Sc - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Opracowanie innowacyjnych czujników elektrochemicznych opartych na nietradycyjnych węglowych materiałach elektrodowych i ich zastosowanie w elektroanalizie".
dr hab. Marek Brzeziński, prof. CBMiM PAN - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Chemia typu “klik” w kanałach mikroprzepływowych jako narzędzie do budowy nanomateriałów przeciwko drobnoustrojom lekoopornym".
dr hab. Marta Dudek, prof. CBMiM PAN - promotorstwo nad rozprawami doktorskimi pt.:
1. "Do monomorphic molecules exist? - Theoretical and experimental evaluation of potentislly monomorphic systems".
2. "Nowe sekwencje pulsowe do pomiaru odległości międzyatomowych z wykorzystaniem spektroskopii NMR w ciele stałym".
dr hab. Monika Gosecka, prof. CBMiM PAN - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: „Polymeric biphasic cross-linked materials as dressings for the therapy of chronic deep diabetic ulcer wounds”.
dr hab. Weronika Gonciarz - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Rola enkapsulowanej histaminy i referencyjnych leków przeciwnowotworowych w ograniczaniu ekspansji komórek raka żołądka i ich neowaskularyzacji indukowanej in vitro przez komponenty pałeczek Helicobacter pylori".
dr hab. Marcin Kiedrzyński, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Identyfikacja przyszłych mikrorefugiów roślin borów sosnowych poprzez modelowanie globalnych i regionalnych nisz biogeograficznych oraz analizę stresu środowiskowego in situ".
prof. dr hab. Barbara Klajnert-Maculewicz - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Charakterystyka i zastosowania biomedyczne liposomów funkcjonalizowanych nanocząstkami złota".
dr hab. Philippe J. R. Kok, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawami doktorskimi pt.:
1. "Socjalność i jej wpływ na ewolucję płazów bezogonowych".
2. "Cognitive and genomic consequences of social evolution in anurans".
dr hab. Marta Kolanowska, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Taksonomia i ekologia kompleksu Ophrys speculum (Orchidaceae)".
dr hab. Wiesław Lorkiewicz, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa w populacjach ludzkich z terenu Kujaw od neolitu do nowozytności".
prof. dr hab. Piotr Minias - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Mikroewolucyjne podstawy procesów synarbizacji – od mikrobiomów po genomikę krajobrazu".
dr hab. Izabela Papiewska-Pająk, prof. IBM PAN - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Inhibicja inkorporacji pęcherzyków zewnątrzkomórkowych jako narzędzie do hamowania progresji raka jelita grubego".
dr hab. Przemysław Płociński, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Badanie mechanizmów lekooporności warunkowanych przez białka degradosomu RNA u prątków gruźlicy".
dr hab. Łukasz Półtorak, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Opracowanie czujników elektrochemicznych do oznaczania substancji psychoaktywnych".
dr hab. Sylwia Różalska, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawami doktorskimi pt.:
1. "Badanie funkcji środowiskowych grzybów entomopatogennych z rodzaju Akanthomyces, Hirsutella, Penicillium i Samsoniella pod wpływem zmian klimatycznych".
2. "Badanie oddziaływań pomiędzy mikrolistkami oraz bakteriami promującymi wzrost roślin".
dr hab. Artur Różański, prof. CBMiM PAN - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.:
prof. dr hab. Tomasz Śliwiński - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Rola chemokin CC i ich receptorów w mechanizmie rozwoju depresji na poziomie molekularnym".
dr hab. Iurii Vozniak, prof. CBMiM PAN - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Structural and phase transformations in polymers induced by ultrahight plastic deformation".
dr hab. Anna Wrona-Piotrowicz, prof. UŁ - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Synteza i właściwości fotofizyczne nowych fluoroforów opartych na szkielecie piren-adamantan".
prof. dr hab. Elżbieta Żądzińska - promotorstwo nad rozprawą doktorską pt.: "Rekonstrukcja twarzy człowieka z zastosowaniem nowoczesnych technik komputerowych i sztucznej inteligencji".
WYKŁADOWCY
Prof. John A. Blaho, USA, The City College of New York
Język angielski nauk biologicznych, chemicznych, medycznych
Prof. Laura Bowater 0000-0003-3232-8062
Język angielski nauk biologicznych, chemicznych, medycznych
Prof. Richard Bowater 0000-0002-2745-7807
Język angielski nauk biologicznych, chemicznych, medycznych
Dr hab. Dominika Drzewiecka 0000-0002-2753-7700
Język angielski nauk biologicznych, chemicznych, medycznych
Dr hab. Marta Dudek, prof. CBMM PAN 0000-0003-3412-0177
NMR Spectroscopy
Dr Katarzyna Hnatuszko-Konka 0000-0001-8174-3268
Badania kliniczne produktów leczniczych
Dr hab. Andrzej Jóźwiak, prof. UŁ 0000-0001-7314-904X
Metodologia w badaniach naukowych z elementami etyki
Prof. dr hab. Elżbieta Kuźniak-Gębarowska 0000-0002-8750-6201
Podstawy komunikacji naukowej
Dr Paweł Krzyczmonik 0000-0002-1743-4310
Technologie informatyczne
Prof. Camille Locht 0000-0001-7295-7336
Research in vaccinology
Dr hab. Magdalena Łabieniec-Watała, prof. UŁ 0000-0002-1408-5557
Metody analizy statystycznej (kurs podstawowy)
Prof. Erin Maloney 0000-0001-5557-0842
Język angielski nauk biologicznych, chemicznych, medycznych
Dr Rafał Mielczarek 0000-0002-4467-4731
Wprowadzenie do efektywnego publikowania
Mgr Lidia Mikołajuk
Wprowadzenie do efektywnego publikowania
Dr hab. Łukasz Pułaski, prof. UŁ 0000-0001-8063-801X
Seminarium w języku angielskim
Mgr Jędrzej Szynkowski
Warsztaty z kreatywności i innowacyjności
Dr hab. Marek Wieczorek, prof. UŁ 0000-0002-0862-8076
Metodologia w badaniach naukowych z elementami etyki
Dr Anna Wypych-Stasiewicz, prof. UŁ www.scopus.com
Dydaktyka szkoły wyższej w języku polskim i angielskim
Dr hab. Robert Zakrzewski, prof. UŁ 0000-0002-0781-1442
Dydaktyka szkoły wyższej w języku polskim i angielskim
Dr hab. Anna Zawisza, prof. UŁ 0000-0001-8801-8210
Stereochemia
Współczesny świat i jego poznanie – rezultaty badań łódzkich naukowców nt. „Ekologiczne, społeczne i ekonomiczne aspekty (nie)zrównoważonego rozwoju”:
Prof. dr hab. Piotr Gałecki 0000-0003-2447-5636
Dziedziczenie traumy w aspekcie biologicznym i społecznym w świetle teorii neurorozwojowej depresji
Prof. dr hab. Dariusz Heim 0000-0002-1036-5818
Wybrane koncepcje rozwoju budownictwa zrównoważonego i dostępne metody oceny
Dr hab. Tomasz Jurczak, prof. UŁ 0000-0002-1576-6741
Zastosowanie ekohydrologii do zarządzania ekosystemami wodnymi dla poprawy jakości zasobów wodnych oraz adaptacji do antropogenicznych zmian klimatycznych
Dr Stanisław Krysiak 0000-0002-8131-6386
Krajobraz Polski Środkowej - przeszłość, teraźniejszość, kierunki przemian
Prof. dr hab. Paweł Mierczyński 0000-0001-8359-2029
Proekologiczne źródła zielonej energii jako alternatywa dla paliw kopalnych
Prof. dr hab. Zbigniew Rdzany 0000-0002-9059-9904
Krajobraz Polski Środkowej - przeszłość, teraźniejszość, kierunki przemian
Prof. dr hab. Maciej Sibiński 0000-0002-9752-3400
Zrównoważona produkcja i konsumpcja energii
Prof. dr hab. Izabela Warwas 0000-0001-8066-746X
Krajobraz komunikacji naukowej w Polsce
Prof. dr hab. Joanna Wibig 0000-0002-8560-0325
Zmiany klimatu, stan obecny, przyczyny i prognozy
Prof. dr hab. Lech Witkowski 0000-0002-9940-5096
Humanistyczne wyzwania (nie)zrównoważenia
Prof. dr hab. Maciej Zalewski 0000-0002-4483-6200
Zastosowanie Ekohydrologii w Strategiach Zrównoważonego Rozwoju i Green Deal w świetle najnowszych dokumentów ONZ i Komisji Europejskiej
Dr hab. Aneta Balcerczyk, prof. UŁ 0000-0001-8544-5778
Seminarium w języku angielskim
Prof. John A. Blaho, USA, The City College of New York
Język angielski nauk biologicznych, chemicznych, medycznych
Prof. Laura Bowater 0000-0003-3232-8062
Język angielski nauk biologicznych, chemicznych, medycznych
Prof. Richard Bowater 0000-0002-2745-7807
Język angielski nauk biologicznych, chemicznych, medycznych
Dr hab. Marta Dudek , prof. CBMM PAN 0000-0003-3412-0177
NMR Spectroscopy
Dr hab. Dominika Drzewiecka 0000-0002-2753-7700
Język angielski nauk biologicznych, chemicznych, medycznych
Dr Katarzyna Hnatuszko-Konka 0000-0001-8174-3268
Badania kliniczne produktów leczniczych
Dr hab. Andrzej Jóźwiak, prof. UŁ 0000-0001-7314-904X
Metodologia w badaniach naukowych z elementami etyki
Prof. dr hab. Elżbieta Kuźniak-Gębarowska 0000-0002-8750-6201
Podstawy komunikacji naukowej
Prof. Camille Locht 0000-0001-7295-7336
Research in vaccinology
Prof. Erin Maloney 0000-0001-5557-0842
Język angielski nauk biologicznych, chemicznych, medycznych
Dr Rafał Mielczarek 0000-0002-4467-4731
Wprowadzenie do efektywnego publikowania
Mgr Lidia Mikołajuk
Wprowadzenie do efektywnego publikowania
Dr hab. Łukasz Pułaski, prof. UŁ 0000-0001-8063-801X
Seminarium w języku angielskim
Dr Karolina Rudnicka, prof. UŁ 0000-0002-3412-9000
Techniki wystąpień publicznych / Public speaking techniques
Mgr Jędrzej Szynkowski
Warsztaty z kreatywności i innowacyjności
Dr hab. Marek Wieczorek, prof. UŁ 0000-0002-0862-8076
Metodologia w badaniach naukowych z elementami etyki
Dr Anna Wypych-Stasiewicz, prof. UŁ www.scopus.com
Dydaktyka szkoły wyższej w języku polskim i angielskim
Dr hab. Robert Zakrzewski, prof. UŁ 0000-0002-0781-1442
Dydaktyka szkoły wyższej w języku polskim i angielskim
Dr hab. Anna Zawisza, prof. UŁ 0000-0001-8801-8210
Stereochemia
Dr Małgorzata Czerniak-Reczulska
Techniki e-learning i blended learning
Dr hab. Marta Dudek , prof. CBMM PAN 0000-0003-3412-0177
NMR Spectroscopy
Dr hab. Katarzyna Dzitko, prof. UŁ 0000-0002-3265-0409
Interdyscyplinarne seminarium postępów IPB / IPB interdisciplinary progress seminar
Dr hab. Marek Fol, prof UŁ 0000-0002-8041-1920
Microbes and their hosts
Joanna Frączek-Broda
Carrier coaching Intercultural competences
Dr hab. Justyna Gatkowska, prof. UŁ 0000-0002-0559-1706
Microbes and their hosts
Dr hab. Marek Gensler, prof. UŁ 0000-0001-8074-6854
Ethical and legal aspects of scientific research
Dr hab. Andrzej Kaniowski, prof. UŁ 0000-0003-1452-2670
Etyczne i prawne aspekty badań naukowych
Dr hab. Andrzej Komisarski, prof. UŁ 0000-0002-0954-3699
Język R w analizie danych
Hanna Król
Carrier coaching
Dr Magdalena Kowalewicz-Kulbat 0000-0003-4447-0859
Metody analizy statystycznej (kurs podstawowy) w naukach BioMedChem / Statistical methods in biology, part I / Microbes and their hosts
Prof. dr hab. Andrzej Kruk 0000-0003-1452-7906
Fundamentals of science communication
Prof. Camille Locht 0000-0001-7295-7336
Research in vaccinology
Dr hab. Magdalena Łabieniec-Watała, prof. UŁ 0000-0002-1408-5557
Finansowanie nauki i transfer wiedzy / Science funding and knowledge transfer
Dr Anna Maciejewska
Emisja głosu
Dr Rafał Mielczarek 0000-0002-4467-4731
Wprowadzenie do efektywnego publikowania
Prof. dr hab. Magdalena Mikołajczyk-Chmiela 0000-0002-5447-2922
Microbes and their hosts
Mgr Lidia Mikołajuk
Wprowadzenie do efektywnego publikowania
Dr Kamila Pytka 0000-0002-9100-305X
Warsztaty z narzędzi IT i grywalizacji
Dr hab. Aneta Rogalska-Marasińska, prof. UŁ 0000-0002-4170-1693
Higher education didactics
Dr Karolina Rudnicka, prof. UŁ 0000-0002-3412-9000
Techniki wystąpień publicznych / Microbes and their hosts
Dr hab. Beata Sadowska, prof UŁ 0000-0001-6383-3972
Microbes and their hosts
Dr Sebastian Sakowski 0000-0002-6127-3403
Język R w analizie danych
Mgr Jędrzej Szynkowski
Warsztaty z kreatywności i innowacyjności
Dr Wojciech Świtalski 0000-0002-6968-8347
Warsztaty z narzędzi IT i grywalizacji / Techniki e-learning i blended learning
Dr hab. Marek Wieczorek, prof. UŁ 0000-0002-0862-8076
Etyczne i prawne aspekty badań naukowych / Ethical and legal aspects of scientific research
Prof. dr hab. Sylwia Wojtczak 00000001-6054-0963
Etyczne i prawne aspekty badań naukowych / Ethical and legal aspects of scientific research
Dr Anna Wypych-Stasiewicz, prof. UŁ www.scopus.com
Dydaktyka szkoły wyższej / Higher education didactics
Dr hab. Robert Zakrzewski, prof. UŁ 0000-0002-0781-1442
Dydaktyka szkoły wyższej / Higher education didactics
Dr hab. Aneta Balcerczyk, prof. UŁ 0000-0001-8544-5778
Nazwa wykładanego przedmiotu: Higher education didactics
Mgr Magdalena Boroń
E-learning and blended learning techniques
Prof. Joanna Boncela 0000-0001-8419-7012
Molecular methods in biomedical research
Dr Małgorzata Czerniak-Reczulska
Techniki e-learning i blended learning
Dr hab. Marta Dudek , prof. CBMM PAN 0000-0003-3412-0177
NMR Spectroscopy
Prof. dr hab. Jarosław Dziadek 0000-0003-1427-884X
Molecular methods in biomedical research
Dr hab. Katarzyna Dzitko, prof. UŁ 0000-0002-3265-0409
Interdyscyplinarne seminarium postępów IPB / IPB interdisciplinary progress seminar
Dr hab. Andrzej Kaniowski, prof. UŁ 0000-0003-1452-2670
Etyczne i prawne aspekty badań naukowych
Prof. dr hab. n. med. Magdalena Klink 0000-0002-9870-7391
Molecular methods in biomedical research
Dr Magdalena Kowalewicz-Kulbat 0000-0003-4447-0859
Statistical methods in biology, part I / Metody analizy statystycznej (kurs podstawowy) w naukach BioMedChem / Metody zaawansowanej analizy statystycznej w naukach BioMedChem
Prof. dr hab. Andrzej Kruk 0000-0003-1452-7906
Fundamentals of science communication
Prof. dr hab. Zbigniew Leśnikowski 0000-0003-3158-5796
Molecular methods in biomedical research
Dr hab. Magdalena Łabieniec-Watała, prof. UŁ 0000-0002-1408-5557
Finansowanie nauki i transfer wiedzy / Science funding and knowledge transfer
Dr Anna Maciejewska
Emisja głosu
Dr Rafał Mielczarek 0000-0002-4467-4731
Wprowadzenie do efektywnego publikowania
Mgr Lidia Mikołajuk profil
Wprowadzenie do efektywnego publikowania
Prof. dr hab. Bartłomiej Pałecz 0000-0003-3608-0367
Fizykochemiczne właściwości naturalnych i syntetycznych makromolekuł
Prof. dr hab. n. med. Edyta Paradowska 0000-0001-9446-0136
Molecular methods in biomedical research
Dr hab. Łukasz Pułaski, prof. UŁ 0000-0001-8063-801X
Higher education didactics
Dr Kamila Pytka 0000-0002-9100-305X
Warsztaty z narzędzi IT i grywalizacji
Dr hab. Marcin Ratajewski, prof. IBM PAN 0000-0001-5391-5843
Molecular methods in biomedical research
Dr Karolina Rudnicka, prof. UŁ 0000-0002-3412-9000
Techniki wystąpień publicznych / Microbes and their hosts
Mgr Jędrzej Szynkowski
Warsztaty z kreatywności i innowacyjności
Dr hab. Marek Wieczorek, prof. UŁ 0000-0002-0862-8076
Etyczne i prawne aspekty badań naukowych / Ethical and legal aspects of scientific research
Dr Anna Wypych-Stasiewicz, prof. UŁ www.scopus.com
Dydaktyka szkoły wyższej / Higher education didactics
Dr hab. Robert Zakrzewski, prof. UŁ 0000-0002-0781-1442
Dydaktyka szkoły wyższej / Higher education didactics
Dr hab. Anna Zawisza, prof. UŁ 0000-0001-8801-8210
Nazwa wykładanego przedmiotu: Stereochemia
Współczesny świat i jego poznanie – rezultaty badań łódzkich naukowców nt nt. „Transformacje w nauce: nowe technologie, sztuczna inteligencja”:
Prof. dr hab. Elżbieta Aleksandrowicz profil
Sztuka równowagi. Nowoczesne środki audiowizualne jako element strukturalny dzieła choreograficznego
Prof. dr hab. Anna Fabijańska 0000-0002-0249-7247
Wizja komputerowa i sztuczna inteligencja, czyli jak komputery widzą Świat
Prof. dr hab. n. med. Wojciech Fendler 0000-0002-5083-9168
Potencjalne zastosowania sztucznej inteligencji w medycynie
Prof. Francois Jullien 0000-0003-4308-6361
Ponownie odsłonić możliwości: de-koincydencja i kolejne życie
Dr hab. Dominik Mierzejewski, prof. UŁ 0000-0002-5943-2874
Sztuczna inteligencja w Chinach: zastosowania, zagrożenia
Dr hab. Katarzyna Pękała-Speer, prof. UŁ profil
O społecznym tworzeniu wiedzy przez nie-ekspertów i jej upowszechnianiu, na przykładzie Wikipedii
Dr Mirosław Sopek 0000-0003-0378-5125
Nasz nowy świat sztucznej inteligencji
Prof. dr hab. inż. Krzysztof Ślot profil
Krótki spacer po ogrodach świata sztucznej inteligencji
Prof. dr hab. Sylwia Wojtczak 0000-0001-6054-0963
Prawo prywatne a sztuczna inteligencja: pragmatyczne podejście do korzyści i zagrożeń przypisywanych sztucznej inteligencji
Wykłady interdyscyplinarne:
Dr Tomasz Kantyka 0000-0003-3023-2382
Never look a gift horse in the mouth - the world according to Porphyromonas gingivalis
Dr Hassan Kassassir 0000-0002-2713-9497
Micro-worlds of Therapy: Vesicular Drug Delivery Systems at the Intersection of Chemistry and Biology
Prof. Camille Locht 0000-0001-7295-7336
Vaccine development from concept to clinical / Preclinical and clinical development of vaccines
Prof. dr hab. Jan Potempa 0000-0002-3600-7461
Corruption of host immune responses by bacterial proteases
Prof. Dr Filip Du Prez 0000-0001-7727-4155
Self-healing polymers: Materials of the Future (part 1) / Self-healing polymers: Materials of the Future (part 2)
Prof. Michele Salmain 0000-0003-3039-5659
Elements of bioinorganic and bioorganometallic chemistry : Metalloproteins and metalloenzymes Metal-based drugs: classification according to their mechanism of action Metal-catalyzed chemistry in cells
Prof. Agnieszka Świątecka-Urban 0000-0002-6575-0334
Decoding CFTR Mutations: How Genetic Changes Drive Cystic Fibrosis
Prof. dr hab. Jolanta Zakrzewska-Czerwińska 0000-0002-2042-974X
Binary or Nonbinary Fission? Reproductive Mode of a Predatory Bacterium Depends on Prey Size
Dr hab. Anna Zawilak-Pawlik, prof. IITD PAN 0000-0003-1824-1550
Profiling of the Helicobacter pylori redox switch HP1021 regulon using a multi-omics approach.
Prof. Karina Gin Yew-Hoong 0000-0002-1266-9276
Micro-worlds of Therapy: Vesicular Drug Delivery Systems at the Intersection of Chemistry and Biology
Współczesny świat i jego poznanie – rezultaty badań łódzkich naukowców nt. "Człowiek-zdrowie-środowisko":
Dr hab. Mariola Antczak, prof. UŁ 0000-0002-4378-7101
Kultura czytelnicza Polaków a cybersuicydologia
Prof. dr hab. Eleonora Bielawska-Batorowicz 0000-0002-3177-6026
Psychologia środowiskowa: relacje między człowiekiem a jego otoczeniem
Dr hab. Weronika Gonciarz, prof. UŁ 0000-0002-5231-5341
Dwa oblicza prątków gruźlicy
Dr Agnieszka Kołodziejczak profil
Czy można "opowiedzieć ciszę"? Głusi odbiorcy sztuk wizualnych w XXI wieku. Wyzwania i szanse
Dr hab. Andrzej Komisarski, prof. UŁ 0000-0002-0954-3699
Język R w analizie danych
Dr Karolina Kossakowska 0000-0003-3618-1918
Psychologia środowiskowa: relacje między człowiekiem a jego otoczeniem
Dr hab. Anna Liszewska, prof. AM profil
Sztuka interpretacji dzieła muzycznego; czy sztuczna inteligencja może zastąpić indywidualnego wykonawcę?
Dr hab. Alicja Łaska-Formejster, prof. UŁ 0000-0002-8341-6268
Wyzwania polskiego systemu ochrony zdrowia
Prof. dr hab. Magdalena Mikołajczyk-Chmiela 0000-0002-5447-2922
Dwa oblicza prątków gruźlicy
Dr Sebastian Sakowski 0000-0002-6127-3403
Język R w analizie danych
Prof. dr hab. Sławomir Wiak 0000-0001-9622-9341
Współczesne technologie transmisji danych - wyzwania cywilizacyjne
Prof. dr hab. Joanna Wibig 0000-000208560-0325
Zdrowie człowieka i jakość środowiska – zagrożenia w obliczu zmian klimatycznych
Dr Marcin Włodarczyk 0000-0002-3323-7093
Dwa oblicza prątków gruźlicy
Prof. dr hab. n. med. Jerzy Krzysztof Wranicz 0000-0002-6335-0273
Jak przewidzieć nieprzewidywalne czyli stratyfikacja i profilaktyka nagłego zgonu sercowego
Dr Katarzyna Zaborska profil
Psychologia środowiskowa: relacje między człowiekiem a jego otoczeniem
Prof. dr hab. n. farm. Jolanta Zawilska
Fenomen „dopalaczy”– skutki zdrowotne i społeczne
Prof. dr hab. inż. Wojciech Wolf 0000-0002-9162-9933
Demokracja i konkurencja w nauce
Dr hab. Aneta Pawłowska, prof. UŁ 0000-0003-2847-4403
Czy można "opowiedzieć ciszę"? Głusi odbiorcy sztuk wizualnych w XXI wieku. Wyzwania i szanse
Dr hab. Aneta Balcerczyk, prof. UŁ 0000-0001-8544-5778
Finansowanie nauki i transfer wiedzy / Science funding and knowledge transfer
Mgr Magdalena Boroń
E-learning and blended learning techniques
Dr Małgorzata Czerniak-Reczulska
Techniki e-learning i blended learning
Dr hab. Marta Dudek , prof. CBMM PAN 0000-0003-3412-0177
NMR Spectroscopy
Dr hab. Katarzyna Dzitko, prof. UŁ 0000-0002-3265-0409
Interdyscyplinarne seminarium postępów IPB / IPB interdisciplinary progress seminar
Dr hab. Marek Gensler, prof. UŁ 0000-0001-8074-6854
Ethical and legal aspects of scientific research
Dr hab. Wioletta Kazimierska-Jerzyk 0000-0003-1871-7897
Etyczne i prawne aspekty badań naukowych
Dr Magdalena Kowalewicz-Kulbat 0000-0003-4447-0859
Methods of Statistical Analysis (core course) in the BioMedChem sciences / Methods for advanced statistical analysis in the BioMedChem sciences / Metody analizy statystycznej (kurs podstawowy) w naukach BioMedChem / Metody zaawansowanej analizy statystycznej w naukach BioMedChem
Prof. dr hab. Andrzej Kruk 0000-0003-1452-7906
Podstawy komunikacji naukowej / Fundamentals of science communication
Prof. dr hab. Grzegorz Leszczyński 0000-0003-4189-5165
Etyczne i prawne aspekty badań naukowych
Dr Anna Maciejewska
Emisja głosu
Dr Rafał Mielczarek 0000-0002-4467-4731
Wprowadzenie do efektywnego publikowania / Zarządzanie bazami bibliograficznymi / Specjalistyczne bazy danych
Dr Joanna Miksa 0000-0002-3517-7856
Etyczne i prawne aspekty badań naukowych / Ethical and legal aspects of scientific research
Dr Kamila Pytka 0000-0002-9100-305X
Warsztaty z narzędzi IT i grywalizacji / Workshops on IT tools and gamification
Dr hab. Aneta Rogalska-Marasińska, prof. UŁ 0000-0002-4170-1693
Nazwa wykładanego przedmiotu: Higher education didactics
Dr Karolina Rudnicka, prof. UŁ 0000-0002-3412-9000
Techniki wystąpień publicznych / Public speaking techniques
Dr hab. Jakub Szczerbowski, prof. UŁ 0000-0002-2168-0741
Ethical and legal aspects of scientific researc
Mgr Jędrzej Szynkowski
Warsztaty z kreatywności i innowacyjności
Dr Anna Wendorff 0000-0003-0829-6603
Finansowanie nauki i transfer wiedzy / Science funding and knowledge transfer
Dr Anna Wypych-Stasiewicz, prof. UŁ www.scopus.com
Nazwa wykładanego przedmiotu: Dydaktyka szkoły wyższej / Higher education didactics
Wykłady interdyscyplinarne:
Prof. Dr Filip Du Prez 0000-0001-7727-4155
Self-healing polymers: Materials of the Future (part 1) / Self-healing polymers: Materials of the Future (part 2)
Dr Tomasz Kantyka 0000-0003-3023-2382
Never look a gift horse in the mouth - the world according to Porphyromonas gingivalis
Dr Hassan Kassassir 0000-0002-2713-9497
Micro-worlds of Therapy: Vesicular Drug Delivery Systems at the Intersection of Chemistry and Biology
Prof. Camille Locht 0000-0001-7295-7336
Vaccine development from concept to clinical / Preclinical and clinical development of vaccines
Prof. dr hab. Jan Potempa 0000-0002-3600-7461
Corruption of host immune responses by bacterial proteases
Prof. Michele Salmain 0000-0003-3039-5659
Elements of bioinorganic and bioorganometallic chemistry : Metalloproteins and metalloenzymes Metal-based drugs: classification according to their mechanism of action Metal-catalyzed chemistry in cells
Prof. Agnieszka Świątecka-Urban 0000-0002-6575-0334
Decoding CFTR Mutations: How Genetic Changes Drive Cystic Fibrosis
Prof. dr hab. Jolanta Zakrzewska-Czerwińska 0000-0002-2042-974X
Binary or Nonbinary Fission? Reproductive Mode of a Predatory Bacterium Depends on Prey Size
Dr hab. Robert Zakrzewski, prof. UŁ 0000-0002-0781-1442
Nazwa wykładanego przedmiotu: Dydaktyka szkoły wyższej / Higher education didactics
Dr hab. Anna Zawilak-Pawlik, prof. IITD PAN 0000-0003-1824-1550
Profiling of the Helicobacter pylori redox switch HP1021 regulon using a multi-omics approach.
Prof. Karina Gin Yew-Hoong 0000-0002-1266-9276
Micro-worlds of Therapy: Vesicular Drug Delivery Systems at the Intersection of Chemistry and Biology
Współczesny świat i jego poznanie – rezultaty badań łódzkich naukowców nt. "Człowiek-zdrowie-środowisko":
Dr hab. Mariola Antczak, prof. UŁ 0000-0002-4378-7101
Kultura czytelnicza Polaków a cybersuicydologia
Prof. dr hab. Eleonora Bielawska-Batorowicz 0000-0002-3177-6026
Psychologia środowiskowa: relacje między człowiekiem a jego otoczeniem
Dr hab. Weronika Gonciarz, prof. UŁ 0000-0002-5231-5341
Dwa oblicza prątków gruźlicy
Dr Agnieszka Kołodziejczak profil
Czy można "opowiedzieć ciszę"? Głusi odbiorcy sztuk wizualnych w XXI wieku. Wyzwania i szanse
Dr hab. Andrzej Komisarski, prof. UŁ 0000-0002-0954-3699
Język R w analizie danych
Dr Karolina Kossakowska 0000-0003-3618-1918
Psychologia środowiskowa: relacje między człowiekiem a jego otoczeniem
Dr hab. Alicja Łaska-Formejster, prof. UŁ 0000-0002-8341-6268
Wyzwania polskiego systemu ochrony zdrowia
Prof. dr hab. Magdalena Mikołajczyk-Chmiela 0000-0002-5447-2922
Dwa oblicza prątków gruźlicy
Dr hab. Aneta Pawłowska, prof. UŁ 0000-0003-2847-4403
Czy można "opowiedzieć ciszę"? Głusi odbiorcy sztuk wizualnych w XXI wieku. Wyzwania i szanse
Dr Sebastian Sakowski 0000-0002-6127-3403
Język R w analizie danych
Prof. dr hab. inż. Wojciech Wolf 0000-0002-9162-9933
Demokracja i konkurencja w nauce
Prof. dr hab. Sławomir Wiak 0000-0001-9622-9341
Współczesne technologie transmisji danych - wyzwania cywilizacyjne
Prof. dr hab. Joanna Wibig 0000-000208560-0325
Zdrowie człowieka i jakość środowiska – zagrożenia w obliczu zmian klimatycznych
Dr Marcin Włodarczyk 0000-0002-3323-7093
Dwa oblicza prątków gruźlicy
Prof. dr hab. n. med. Jerzy Krzysztof Wranicz 0000-0002-6335-0273
Jak przewidzieć nieprzewidywalne czyli stratyfikacja i profilaktyka nagłego zgonu sercowego
Dr Katarzyna Zaborska profil
Psychologia środowiskowa: relacje między człowiekiem a jego otoczeniem
Prof. dr hab. n. farm. Jolanta Zawilska
Fenomen „dopalaczy”– skutki zdrowotne i społeczne
Dr hab. Aneta Balcerczyk, prof. UŁ 0000-0001-8544-5778
Finansowanie nauki i transfer wiedzy / Science funding and knowledge transfer
Dr inż. Paulina Bartos 0000-0003-0514-951X
Innovations Within Reach: Network, Learn, Discover
Dr hab. Marta Dudek, prof. CBMM PAN 0000-0003-3412-0177
NMR Spectroscopy
Dr hab. Marek Gensler, prof. UŁ 0000-0001-8074-6854
Ethical and legal aspects of scientific research
Dr hab. Wioletta Kazimierska-Jerzyk 0000-0003-1871-7897
Etyczne i prawne aspekty badań naukowych
Dr hab. Andrzej Komisarski, prof. UŁ 0000-0002-0954-3699
R language in data analysis
Prof. dr hab. Grzegorz Leszczyński 0000-0003-4189-5165
Etyczne i prawne aspekty badań naukowych
Dr Joanna Miksa 0000-0002-3517-7856
Etyczne i prawne aspekty badań naukowych / Ethical and legal aspects of scientific research
Dr hab. Łukasz Póltorak, prof. UŁ 0000-0002-8799-8461
Innovations Within Reach: Network, Learn, Discover
Dr hab. Aneta Rogalska-Marasińska, prof. UŁ 0000-0002-4170-1693
Higher education didactics
Dr Sebastian Sakowski 0000-0002-6127-3403
Język R w analizie danych / R language in data analysis
Dr hab. Jakub Szczerbowski, prof. UŁ 0000-0002-2168-0741
Ethical and legal aspects of scientific research
Dr Anna Wendorff 0000-0003-0829-6603
Finansowanie nauki i transfer wiedzy / Science funding and knowledge transfer
Dr Anna Wypych-Stasiewicz, prof. UŁ www.scopus.com
Nazwa wykładanego przedmiotu: Dydaktyka szkoły wyższej / Higher education didactics
Wykłady interdyscyplinarne:
Prof. Dr Filip Du Prez 0000-0001-7727-4155
Self-healing polymers: Materials of the Future (part 1) / Self-healing polymers: Materials of the Future (part 2)
Dr Tomasz Kantyka 0000-0003-3023-2382
Never look a gift horse in the mouth - the world according to Porphyromonas gingivalis
Dr Hassan Kassassir 0000-0002-2713-9497
Micro-worlds of Therapy: Vesicular Drug Delivery Systems at the Intersection of Chemistry and Biology
Prof. Camille Locht 0000-0001-7295-7336
Vaccine development from concept to clinical / Preclinical and clinical development of vaccines
Prof. dr hab. Jan Potempa 0000-0002-3600-7461
Corruption of host immune responses by bacterial proteases
Prof. Michele Salmain 0000-0003-3039-5659
Elements of bioinorganic and bioorganometallic chemistry : Metalloproteins and metalloenzymes Metal-based drugs: classification according to their mechanism of action Metal-catalyzed chemistry in cells
Prof. Agnieszka Świątecka-Urban 0000-0002-6575-0334
Decoding CFTR Mutations: How Genetic Changes Drive Cystic Fibrosis
Prof. dr hab. Jolanta Zakrzewska-Czerwińska 0000-0002-2042-974X
Binary or Nonbinary Fission? Reproductive Mode of a Predatory Bacterium Depends on Prey Size
Dr hab. Robert Zakrzewski, prof. UŁ 0000-0002-0781-1442
Nazwa wykładanego przedmiotu: Dydaktyka szkoły wyższej / Higher education didactics
Dr hab. Anna Zawilak-Pawlik, prof. IITD PAN 0000-0003-1824-1550
Profiling of the Helicobacter pylori redox switch HP1021 regulon using a multi-omics approach
Prof. Karina Gin Yew-Hoong 0000-0002-1266-9276
Micro-worlds of Therapy: Vesicular Drug Delivery Systems at the Intersection of Chemistry and Biology